Vaginální mykóza vás v létě trápit nebude!

Vaginální mykóza vás v létě trápit nebude!

Nepříjemné svědění a pálení v klíně nám umí pořádně zkazit letní náladu. Pokud na vaginální infekce trpíte, poradíme vám, jak se mléčného výtoku zbavit a také, jak mu předcházet. Pozor na mokré plavky, těsné džíny a silonové oblečení   Pokud si uží


Nepříjemné svědění a pálení v klíně nám umí pořádně zkazit letní náladu. Pokud na vaginální infekce trpíte, poradíme vám, jak se mléčného výtoku zbavit a také, jak mu předcházet.

ID-10098775

Pozor na mokré plavky, těsné džíny a silonové oblečení

  Pokud si užíváte vodních radovánek, rozhodně nechoďte v mokrých plavkách do hotelu, nebo restaurace. Vlhké prostředí totiž kvasinkovým infekcím rozhodně nahrává do noty. V parném létě také zapomeňte na roury, slimky, krajkové kalhotky, nebo legíny ze silonového materiálu. Naopak sáhněte po volných kalhotech, pohodlné sukni a bavlněném spodním prádlu.

Co všechno může přispět ke vzniku mykózy?

V případě, že kvasinkové onemocnění sužuje váš klín opakovaně, dejte si také pozor na užívání hormonální antikoncepce, antiobiotik a používání parfémovaných vložek a tamponů. Mykózy se často objevují i ve chvíli, kdy vás sužuje stres, deprese nebo trpíte cukrovkou. Nepříjemnému svědění se mnohdy nevyhnou ani těhotné ženy.

Pozor si dejte na koupání!

Trápí vás mykóza a máte chuť skočit do bazénu, nebo jít si zaplavat do přírodního koupaliště ? Raději na tento nápad rovnou zapomeňte. Chlor může intimní partie podráždit a co se týká jezer, rybníků nebo stojatých vod, nikdy nevíte, jaké nečistoty se pod hladinou mohou ukrývat.

Sexuální půst je nutný!

Během léčby si naordinujte milostnou abstinenci. Pohlavní styk může kvasinkovou infekci roznést, prodloužit léčení a nemluvě o tom, že ji může od vás chytit i váš partner. ID-100179544

Upravte jídelníček!

Omezte sacharidy, dejte vale tučným sýrům, bílému pečivu, a snažte se jíst více zeleniny, ryb a doplnit dostatečný pitný režim. Slazené vody nahraďte čistou vodou, namísto zmrzliny si poručte sorbet a konzumujte celozrnné pečivo.

Tipy, které se rozhodně budou hodit

První pomoc představuje cenově výhodnější Clotrimazol, je stejně účinný jako Canesten. Skvěle vám poslouží i bílý jogurt, do kterého můžete namočit tampon. Určitě nic nezkazíte tím, když přeléčíte i vašeho milostného partnera.