Odmítá vaše dítě ovoce, či zeleninu? Máme pár tipů, jak na něj vyzrát!

Odmítá vaše dítě ovoce, či zeleninu? Máme pár tipů, jak na něj vyzrát!

Děti a zelenina – dvojice, která ne vždy jde tak hladce dohromady. Jestliže i vy máte doma malého odmítače zeleninových či ovocných dobrot, věřte, že v tomto boji rozhodně nejste sami. Možná vám mnohdy už tečou nervy a během dojídání zeleninových svačin po vašich dětech předem vzdáváte tento mač, ale i přesto existují šikovné triky, jak nenásilným způsobem do dětí zeleninu i ovoce dostat. Bez křičení, vyhrožování či zákazů oblíbených věcí. Nevěříte, že to jde tak snadno? Pak byste si neměli nechat ujít tento článek!


Hrajte si s jídlem

Jestliže vaše dítě odmítá cokoli, co byť jen trochu zavání po zelenině či ovoci, jděte na to mazaně a s jídlem si pohrajte. Stačí zapojit kreativitu a pomocí vykrajovátek či vlastní šikovnosti z ovoce nebo zeleniny vykouzlete zajímavé tvary, které u vašich dětí vzbudí zájem. S úsměvem pak sledujte, jak vaše si vaše dítě s chutí pošmákne na okurkových srdíčkách či jablíčkových hvězdičkách, přičemž pokud byste mu je podali v klasické podobě, jen by zhnuseně ohrnulo nosánek. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak do dětí dostat dostatečný přísun vitamínů a vlákniny, aniž byste je do konzumace museli nutit.

Jsou u vás dětské scény ohledně nechuti k ovoci na denním pořádku a vy si s touto situací již nevíte rady? Pak máme nápad! Vyrobte vašemu dítku chutné ovocné koktejly, které díky pestré barvě zaručeně neodmítne.

Zeleninové hranolky sklidí úspěch

Hranolky s kečupem či tatarkou milují snad všechny děti. Každá svědomitá maminka jim je dopřeje jen jednou za čas, ovšem pokud vaše dítě zbožňuje hranolky a mohlo by je denně, využijte této jeho slabosti. Vezměte jakékoli druhy zeleniny a nakrájejte je na proužky a ty podejte dětem společně s kečupem či jinou omáčkou. Uvidíte, že si ratolesti ani nevšimnou, co ve skutečnosti baští! Zelenina je výborná v kombinaci se zakysanou smetanou či krémovým sýrem.

 

Staňte se mistryněmi maskování!

Až budete příště k obědu či večeři připravovat těstoviny nebo bramborovou kaši, přidejte do těchto pochutin špetku vitamínů. Dejte si pozor, aby to nebylo příliš poznat na chuti a doufejte, že si vaše děti nebudou hrát na Sherlocky. Do bramborové kaše můžete přidat například rozmixovanou mrkev, do těstovin pak lze přidat prakticky cokoli, co je doslova nadupané vlákninou.

Jak vaše dítko přijímá zeleninu a ovoce? Máte nějaké vlastní tipy, které na něho fungují? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte!