Víte, jak správně chránit děti před sluníčkem? My ano!

Víte, jak správně chránit děti před sluníčkem? My ano!

Počasí si s námi posledních pár dní pěkně pohrává. Zatímco ještě minulý týden bychom byli rádi za třicet stupňů na sluníčku, nyní se schováváme do stínu, neboť teploměry nekontrolovatelně šplhají až ke čtyřicítkám. V takovém počasí je nejdůležitější se před ostrými slunečními paprsky dostatečně chránit – především pak děti. Určitě i vy nenecháváte nic náhodě a vaše dítka pečlivě mažete opalovacím krémem. Jste si ale skutečně jisté, že je mažete na všech potřebných místech?


Hlava, ramena, nohy a nos

Většina rodičů bere ochranu dětí před spálením důkladně. Pořizují opalovací krémy s vysokým faktorem, které slibují dostatečnou ochranu i té nejcitlivější kůže. Když už děti krémem mažete, zpravidla nevynecháte místa jako je obličej, ramena, paže, nohy a nos. Ovšem pozor milé maminky – chránit jen tyhle části těla u dětí rozhodně nestačí!

 

Místa, na která by se nemělo zapomínat

Krk

Hodně maminek na krk svých dětí během „mazacího maratonu“ zapomíná – leč neúmyslně. Právě krček dítek je sluníčku vystaven úplně stejně, jako třeba paže, které jsou pro namazání nepsanou samozřejmostí.

Uši

Uši představují část těla, kde je spálení skutečně nepříjemné. Na uších je kůže velice jemná, a proto i hodně náchylná.

Ruce

Máte-li malé děti, možná se ostýcháte namazat jim ručičky ve strachu, aby si je po namazání krémem nestrkaly do pusy. U větších dětí ale na ruce nezapomínejte a nevynechávejte ani prsty.

 

Prsty na nohou a nárty

V tomto případě je to stejné jako s rukama – velice často tato místa opomíjíte a necháváte je bez ochranného krému. Jestliže ale vaše dítě necháváte běhat venku bosky nebo v sandálkách, je namazání krémem na místě.

 

Podkolenní jamky

Až budete vašemu dítku mazat nohy, nezapomeňte i na podkolenní jamky. Kůže je na tomto místě hodně citlivá a náchylná na spálení, které by rozhodně nebylo příjemné. Jestliže zastáváte dojem, že mazat děti v oblasti podkolenních jamek je zbytečné, neboť právě v těchto místech končí kraťasy, pletete se – kraťasy je před spálením neochrání.

Jak důsledné jste v mazání vašich dětí ochranným opalovacím krémem? Myslíte i na často opomíjená místa, nebo pro vás byl dnešní článek menším prozřením?

Sdělte nám vaše názory i zkušenosti!