Pár triků, jak vylepšit postel a mít sladké sny

Pár triků, jak vylepšit postel a mít sladké sny

Vaše postel je první věc, kterou vidíte po probuzení a také ta poslední, než usnete. Proto by vám za každých okolností měla dělat radost. Jestliže si tímto výrokem nejste zcela jistí, pak čtěte dál, poradíme vám pár změn, které pomohou k tomu, abyste měli sladké sny.


 

Mezi listy Investujte do ložní soupravy i do drobností okolo vaší postele dostatek peněz, výsledek se vám bohatě vrátí. Například podzimní barvy listí lichotí vaší pleti a podvědomě to bude dělat dobře i vašemu vnitřnímu já. Uvidíte, že se budete cítit tak dobře, jako byste leželi v nóbl hotelu.

Nakupte nové polštáře Máte je sice příjemně vyležené a znáte je od A do Z naprosto dokonale, co o nich však nevíte je, že jsou plné prachu, roztočů a v neposlední řadě také oleje. Koupili jste své polštáře před pěti lety? Pak je rychle vyměňte za nové. Vylaďte si barvy povlaků na polštáře do barev, které máte ráda. Vyhněte se agresivnějším tónům, jakými mohou být například oranžová či ostře žlutá. Vybírejte spíše jemné tóny, které vás budou uklidňovat a dovolí vám spokojeně usnout.

Převlékejte postel alespoň jednou týdně Nejenom proto, že je povlečení již špinavé, plné prachu a dokonce ani nevoní. Ale také proto, že změnou barvy a vzoru povlečení si každý týden nachystáte příjemný pocit, díky němuž se vám bude opravdu dobře usínat. Ostatně co je lepší, než nádherně vonící ložní povlečení?

Ustelte si postel každé ráno I když se vám nechce, je to otázka půl minuty, natřepat peřinu a polštáře, případně srovnat prostěradlo snad zvládne již pětileté dítě. A věřte nám, že když se po dlouhém dni vrátíte domů a můžete ulehnout do krásně ustlané a připravené postele, budete mít stokrát lepší pocit, než když v ložnici najdete chuchvalec peřiny a polštáře v jednom. Ona psychika dělá opravdu víc, než si myslíte.

Pravidelně větrejte peřinu Je to rovněž otázka tří až pěti minut, avšak zkuste každý den před spaním ložnic pořádně vyvětrat. Pusťte si k peřinám čerstvý vzduch, případně alespoň o víkendu peřinu vyvětrejte na čerstvém vzduchu. Pokud nemáte zahradu ani velký sušák, postačí vám přehodit peřinu přes zábradlí balkonu či přes parapet okna. Výsledek je stejný a peřina hned získá čerstvou a příjemnou vůni.