Může mobilní telefon zničit vztah?

Může mobilní telefon zničit vztah?


Mobilní telefony se staly nezbytnou součástí každodenního života lidí po celém světě. A proč by ne, vždyť můžete být neustále ve spojení se všemi kamarády, známými, pracovní e-maily si můžete kontrolovat přímo ve svém mobilu a vyřídit je během pár minut. Ale co když právě to je jedním
z ničitelů vašeho vztahu?

Konec pracovní doby ve vašem mobilním telefonu

Snažte se omezit vyřizování pracovních povinností během vašeho volného času. Především pokud zrovna trávíte čas se svou drahou polovičkou. Pokuste se veškeré pracovní povinnosti vyřídit v práci, abyste mohla jít s čistým svědomím domů, na nic nemyslet a užívat si volný čas podle svého. Váš milý jistě ocení, když při romantické procházce nebudete telefonovat s vaším nadřízeným a místo společného povídání a mazlení nebudete vyřizovat e-maily.    

Díky Facebooku ve spojení s okolím

Nejúspěšnější sociální síť Facebook využívá v dnešní době téměř každý, kdo chce být ve spojení s okolím. Přátelé, se kterými jste se dříve vídala každý den, teď vidíte jednou za měsíc, za rok a díky Facebooku si s nimi můžete alespoň psát a na jejich profilu se dozvídat, co je nového, jakými problémy
a strastmi prochází, nebo si prohlížet fotografie. Ano, přesně to je na této sociální síti to nejlákavější, že víte téměř o všem, co se v životech vašich přátel odehrává. Jak tato skutečnost zasahuje do vašeho vztahu?
 


Realita versus virtuální svět

Podle experimentálního psychologa Andrew Przybylski může přítomnost mobilního telefonu některé jedince přeorientovat na jiné myšlenky a ti se poté nesoustředí tolik na danou osobu, se kterou konverzují. Něco na tom je, že? Jistě to znáte sama, máte mobilní telefon na stole, u sebe v kabelce a máte neustále nutkání sledovat ho každou minutu, jestli vám někdo napsal, neodepsal na zprávu, či co je nového na Facebooku. Zvědavost? Nikoliv, to už je závislost. Nebylo by mnohem lepší vnímat reálné dění kolem sebe a především přítomnost vašeho přítele? Zkuste vaše doteky přemístit z mobilního telefonu na svou drahou polovičku, který to ocení mnohem více, než váš telefon. Co se týče sdělování vašich pocitů na sociálních sítí, nebylo by mnohem lepší říci „cítím se šťastná a zamilovaná“ do očí vašemu milému, nikoliv své zdi na Facebooku? Tyto slůvka každého potěší, především pak někoho, kdo vás skutečně miluje.  

Přehnaná žárlivost je začátek konce

Ačkoliv se to nezdá, žárlivost u mužů je častější, než u žen. Muži totiž jsou více majetničtí. Skutečným
a největším ničitelem vašeho vztahu může být právě žárlivost z častého psaní přes mobilní telefon.
Stres v práci, samé starosti a vy máte konečně volný večer, který trávíte se svým mužem v pohodlí vašeho domova, povídáte si, co vše se ten den událo, mazlíte se, cukrujete a najednou vám zapípá zpráva na telefonu. Představte si, co se asi honí hlavou vašemu drahému? „Kdo jí to píše takhle pozdě večer?“ „Ona určitě někoho má!“„Copak si musí pořád s někým psát?“ A problém je na světě. Takové večery se opakují stále častěji a váš přítel začne mít pocit, že je jeho žárlivost opodstatněná a vznikne mezi vámi bariéra, která se těžko boří.   Mobilní telefony jsou důležitou součástí našich životů, jelikož nám v mnoha případech život ulehčují. Přesto jim kolikrát dáváme přednost před skutečným životem.

Opravdu dovolíte, aby se stal mobilní telefon každodenním ničitelem našeho vztahu? Stojí to za to?