Rozmluvte muže, aneb jak si osvojit umění partnerské komunikace?

Rozmluvte muže, aneb jak si osvojit umění partnerské komunikace?

Ne každá z nás má štěstí, že má po boku upovídaného mužského, a bohužel pro nás, upovídané ženské, se najdou i ti, co raději spokojeně mlčí. Všichni ale víme, že bez komunikace všeho druhu náš vztah nebude mít dlouhého trvání, takže jak toho svého rozmluvit?

Zkuste se inspirovat s námi!


A stejně je na tom i Katka, co má doma sice fajnového mužského, ale co se týká povídání, je to s ním trochu těžší. „Když se vrátím z práce, ze všecho nejraději si chci s milým popovídat o novinkách aktuálního dne, rozebrat co se každému z nás přihodilo, udělalo radost nebo pokazilo náladu. Jenomže on ze všeho nejvíc touží po tom, aby zapadl do pracovny a měl chvilku pro sebe, což já nevydržím moc dlouho respektovat a za pár minutek jsem u něj. Ano, chápu, že pánové nejsou tak upovídaní, jako my, ženy, ale copak nejde alespoň toho mýho v tomto směru trochu přeučit?“  

Proč je komunikace skutečně důležitá?

Pokud si umíte popovídat o čemkoli, máte nejvyšší pravděpodobnost zestárnout spolu. Je úplně jedno, jestli budete rozebírat téma týkající se aktuální politické scény, klábosit jen tak o počasí, nebo plánovat společné dobrodružství (i když tato konverzace ponese asi nejkrásnější plody v podobě zážitků). Důležité je, abyste společně sdíleli své prožitky, myšlenky, názory, ale i obavy, problémy, či věci, co vám dělají neskutečnou radost. Umět spolu mluvit je asi to nejdůležitější, co by se měl každý, kdo žije v partnerství, naučit. S dobrou komunikací se pak bude váš vztah vyvíjet podle vašich společných představ. Najednou nebude problém mu říct, že v sexu chcete vyzkoušet něco nového, že si nic nepřejete víc, než odjet v lednu na Bali, nebo si našetřit na dřevěnou chatku v Krkonoších.  

Jak to tedy udělat, aby vaše komunikace neustrnula na mrtvém bodě? Víme!

 

Rituál při sklence vína, šálku čaje nebo kávy!

Vytvořte si denní rituál, na který se budete těšit, zatímco budete plnit šéfovi úkoly. Hoďte nohy na stůl, nalijte si červené, bílé, nebo kvalitní sypaný čaj a najděte si čas jeden na druhého, abyste ho o informovali o tom,
jaký jste měli den. Sdílení těchto maličkostí vaše pouto prohloubí.Pochvalte, stopněte nekonečný monolog a nevyšilujte kvůli zbytečnostem

Navrhl vám výlet obytným vozem, ale vy o tom nechcete ani slyšet, natožpak tento plán realizovat? Namísto nerozumného vyšilování, se zeptejte, jak ho tato myšlenka napadla, kam by se jel podívat jako první a dejte mu najevo, že vás jeho přání zajímají. Pokud na něj vyjedete jako saň, příště vám nic podobného raději nesdělí v zájmu zachování partnerského klidu. Ve vztahu to není o tom, že budete realizovat jenom přání a sny, co se zamlouvají vám, jednou už žijete spolu a sobecký přístup už není na místě. Mezi řečí ho pochvalte za to, že nezapomněl nakoupit, protože jste dneska nestíhala, povzbuzujte ho, když se mu aktuálně nedaří, nebo mu zpravte náladu tím, že ho něčím jednoduše překvapíte. On to jen tak nenechá a bude váš přístup zrcadlit.

Postřeh: Je sice jasné, že máte bohatou slovní zásobu, ale chlapům je to tak trochu na obtíž, květnaté projevy si proto nechejte pro kamarádku, pánové se pak v tom všem začnou ztrácet a navíc jim uteče pozornost někam úplně jinam. Když mu něco budete líčit, mluvte jasně, stručně,  srozumitelně a nejlépe ho požádejte třeba o jeho názor na vzniklou situaci, abyste ho vrátila zpátky do hry.

Dejte mu „propustku“ jít do hospody, fitka, nebo kamkoli!

Nedržte ho doma a nepraktikujte tu chybu, že všechno musíte dělat společně. Spíše naopak, budujte své koníčky a jeho nechejte, ať si zajde zakopat fotbálek, s kamarády na „jedno, či na dvě“ nebo protáhnout kostru do posilovny. Najednou pak budete mít nespočet témat k řešení, a to se počítá.