Kreativní koutek: Výrobky z mušlí

Kreativní koutek: Výrobky z mušlí

Přinášíme vám několik nápadů, jak mušle originálně využít. Všechny tyto kreativní způsoby využití mušlí můžete vyzkoušet sama doma a můžete tím zabavit i svoje děti. Mušle nám mohou posloužit k dekoraci interiérů či výrobě šperků. Čtěte také: Zdi, které v


Přinášíme vám několik nápadů, jak mušle originálně využít.

Všechny tyto kreativní způsoby využití mušlí můžete vyzkoušet sama doma a můžete tím zabavit i svoje děti. Mušle nám mohou posloužit k dekoraci interiérů či výrobě šperků.

Čtěte také: Zdi, které vás budou inspirovat

ŠperkyKreativní koutek: Výrobky z mušlí

Máte-li mnoho krásných malých mušliček, můžete si z nich vyrobit originální a trendy doplňky. Budete potřebovat řetízky, kroužky, kleštičky, malý vrták, provázky (všechno se dá zakoupit v galanterii nebo výtvarných potřebách) a hodně trpělivosti, ale nakonec můžete do své šperkovnice přidat krásný „přívěskový“ náramek na řetízku, dlouhý mušlový náhrdelník nebo třeba cinkavé náušnice.

Kreativní koutek: Výrobky z mušlíSvíčky

Obrácené mušle položené na obyčejném bílém nebo průhledném dekorativním talíři můžete vtipně a zároveň elegantně proměnit v malé svícny. Vezměte svou oblíbenou vonnou svíčku (nebo třeba bílou čajovou) a nad plamínkem ji opatrně tavte, roztavený vosk pak nalijte jednoduše do mušlí. Dokud bude ještě vosk v mušli horký a tekutý, vložte doprostřed knot (knotový provázek nebo knot z roztavených čajových svíček. Zapálené „mořské“ svíčky vám pak mohou připomenout zážitky z letní dovolené i v zimním ledovém počasí.

Čtěte také: Dejte své ložnici francouzský šarm!

Rámečky a jiné dekoraceKreativní koutek: Výrobky z mušlí

Pomocí tavné pistole nebo vteřinového lepidla můžete slepit mušle do všemožných tvarů. Polepení rámečků s fotkami nebo vytvoření různých dekorativních předmětů není nic složitého, ale vašemu interiéru dodá správnou „plážovou“ atmosféru.

Kreativní koutek: Výrobky z mušlíHlavně kreativně

I děti si mohou s dovezenými mušličkami pohrát. Můžete je různě nabarvit nebo je slepovat do tvarů zvířátek a květin. Mušle se dávají i jako výzdoba do akvárka, jako závěsné dekorace,  do větších se také ukládají vonné levandulové sáčky či květy. Zapojte svou fantazii a zkuste vymyslet něco, z čeho budete mít po celý rok potěšení.

Čtěte také: Rozveselte si pokoj samolepkami

Jak upravit mušle před použitím

Mušle před použitím na dekorace pořádně omyjte v horké vodě (někdo doporučuje i vyvaření). Můžete je pro hezčí barvu či odlesky přestříkat perleťovým či bílo-stříbrným barevným sprejem a nakonec je nalakovat (posloužit vám může i zcela obyčejný průhledný lak na nehty!).

Text: Natalie K.