Granátová kosmetika

Granátová kosmetika

Příznivé účinky granátového jablka „Rubínové ovoce“ jak se granátovému jablku přezdívá, je skutečně přírodním zdrojem vitamínů, flavonoidů, taninů i regeneračních látek. Má také z ovoce nejvyšší antioxidační účinky. Je doporučené pro lidi se zvýšenou srá


Příznivé účinky granátového jablka

„Rubínové ovoce“ jak se granátovému jablku přezdívá, je skutečně přírodním zdrojem vitamínů, flavonoidů, taninů i regeneračních látek. Má také z ovoce nejvyšší antioxidační účinky. Je doporučené pro lidi se zvýšenou srážlivostí krve, jelikož krev ředí a regeneruje, čímž zlepšuje činnost krevního oběhu. V krvi také snižuje hladinu cholesterolu.

Granátová kosmetika

Granátové jablko také zpomaluje proces stárnutí a má příznivé účinky pro prevenci kardiovaskulárních chorob. Dále je jeho konzumace prospěšná pro trávící trakt, činnost ledvin i jater. Jedním z překvapivých účinků granátu je také hojení zánětů ucha. Pití šťávy tohoto ovoce je vhodné i pro těhotné, lidi s cukrovkou či onemocnění kloubů. Granátové jablko je tedy známé jako takový malý „všelék“, tudíž se mu rozhodně nevyhýbejte, ať už v podobě celého ovoce nebo šťávy.

Čtěte také: Laky na nehty 2012

Přírodní kosmetikaGranátová kosmetika

Granátové jablko pomalu nachází svoje místo i v kosmetice, zejména pak v řadách přírodních značek (poptejte se v YvesRocher, L´Occitane, ATOK, Doliva, Saloos, Avon naturals, Oriflame...). Extrakty z granátu mají na pokožku mnoho pozitivních účinků – pleť hydratuje a osvěžuje, pomáhá hojení jizviček, předchází tvoření vrásek a celkově podporuje její pružnost a mladistvý vzhled.

Granátová kosmetikaProdukty z granátového jablka

Na trhu už najdete širokou škálu produktů – od denních krémů, odličovačů, péče o rty a masky až k parfémům a vlasovým šamponům. Granátové jablko bývá zkombinované s jinými rostlinami nebo ovocem a jeho svěží exotická vůně je zejména v letní sezóně velmi žádaná.

Čtěte také: 10 pravidel proti stárnutí pleti

DIY pleťová maska pro hydrataci a regeneraci

Úspěšná bloggerka Bubblegarm doporučuje i masku, kterou si můžete vyrobit sama v kuchyni. Je tvořena z rozdrceného granátového jablka, drti z ovsa, mandlového oleje a trochy citronové šťávy. Skrznaskrz přírodní maska by vám měla pleť jemně projasnit a hydratovat.

Text: Natalie K.