Džungle doplňků

Džungle doplňků

Letošní módní doplňky si určitě zamilujete: nápadité tvary a vzory, jasné a veselé barvy, zářivé a důmyslné detaily a vábivá vůně tolik oblíbených, exotických krajin. 


Nechte se inspirovat džunglí, jejím rostlinstvem i živočichy, Africkou savanou a kulturou jejích obyvatel nebo třeba náznakem trendů jako vystřižených z indiánské osady. Takovými doplňky snadno proměníte každý obyčejný outfit v něco naprosto trendy a úžasného!

Pásky

Americká stylistka Chriselle Lim vždy zdůrazňuje, že bez pásků se móda nikdy neobejde. Pásky, které tuhle sezónu stojí za pořízení jsou určitě ty uzounké, na zapnutí do pasu k letním šatům i k přepásání svetříku (aby v něm nezanikla vaše postava). Koupit si můžete jak ty hnědé, s pěknou kovovou přezkou, tak různé barevné a vzorované.

Korálky

Korálky vládnou celé sezóně. Můžete si vybrat z náhrdelníků a náramků ze skleněných korálků (drobné, barevné) i z těch dřevěných. Aktuálně jsou největším hitem široké, splétané a vrstvené šperky. Dlouhé, jakoby třásňové náhrdelníky  v různých barvách a vzorech jsou doplňky, které zpestří jednobarevné šaty i tričko a dodájí jim velkou porci šťavnaté exotiky. Dřevěnými korálky s nabarvenými či vyrytými vzorky, liniemi a geometrickými tvary rozhodně nic nezkazíte.

Pásky i šperky se letos zaplétají do copánků, ať už jednoduchých, nebo pletených z více pramenů a přizdobených. Malý a zdánlivě nenápadný detail doplní a obohatí celý váš vzhled. Bavlnky, to je další znovuobjevený materiál a my tak můžeme na policích s doplňky vidět mimo jiné náramky a čelenky omotávané bavlnkami, což působí velmi odpočatě a bohémsky.

Zvířecí energie

Pokud se nebojíte trochy extravagance a troufnete si na nápaditější doplňek, investujte do malého exotického ZOO. Sloni, papoušci, tukani ale dokonce i hadi a brouci našli v letní módě svoje místo. Tipy na nejžhavější prsteny i přívěsky na řetízek se zvířecím motivem naleznete v galerii.

Vůně květin

Nezapomínejme na květiny! Přidáte-li látkové květiny do vlasů, květinové prstýnky nebo doplňky s rostlinkovým potiskem, dosáhnete dojmu ženskosti a rozpustilosti.

 

Kovy i peříčka

Letní móda kombinuje „těžké“ kovové doplňky a kameny  s jemnými různobarevnými peříčky. Využijte těchto kontrastů a kombinujte jako o život.

Vyrobte si sama

Jak jste si mohla  všimnout, letošní móda přeje všem ženám, co si rády vyrábí doplňky samy. Můžete tak vyrazit na nákupy do galanterií a korálkáren a pustit se do výroby vlastní, zcela originální řady šperků.

 

 

 

Text: Natalie K.