Celer vám pomůže s hubnutím

Celer vám pomůže s hubnutím

Potravina, kterou v kuchyni často přecházíme, přitom jde o velkého pomocníka, který by neměl chybět ani u vás. Vědci potvrdili, že celer obsahuje více jak osmdesát různých vitamínů a minerálů. Například vitamínu C obsahuje více, než citrusy. 


Rovněž je bohatým zdrojem na B-komplex, ale najdete v něm i vitamíny A, E a K. Co se týče minerálů, najdeme v celeru nejvíce fosforu, dále pak vápníků, draslíku i zinku. Nechybí mu však ani železo či hořčík, které lidské tělo nezbytně potřebuje. Celer je také pomocníkem ve smyslu zbavování těla škodlivých látek, toxinů. Povzbuzuje metabolismus a ne nadarmo se říká, že je dobrým afrodiziakem. Odstraňuje však z těla i nadbytečnou kyselinu močovou, podporuje tvorbu žluče a přitom chrání před vznikem žlučníkových kamenů.

Celer také pomáhá při trávení, zlepšuje funkci ledvin a údajně dokáže ulevit při stresovém vypjetí. Nakonec to nejlepší, celer je skvělou potravinou při hubnutí. Například řapikatá odrůda neobsahuje téměř žádné kalorie a proto by neměla chybět na vašem stole. Skvěle nahradí nezdravé pochutiny, můžete k němu udělat pomazánku či salát, ale chutnat vám bude i jen tak, nebo s pečivem. Syrová varianta je tedy nejideálnější. Vyzkoušet také můžete šťávu z čerstvého celeru, nebo celerovou pleťovou masku. Na všechny stránky má kladné účinky.

Máte svůj oblíbený celerový recept? Podělte se s námi.