Kapesní encyklopedie idolů dospívajících dívek

O kom je řeč? O idolech a oblíbencích dnešních teenagerek! Zjistěte kdo je právě teď „IN“! Na úvod je třeba zdůraznit, že vkus mladých dívek se mění snad ještě častěji, než počasí, stejně tak jako se liší vkus jednotlivých slečen podle jejich okolí a zájmů. Zde t


O kom je řeč? O idolech a oblíbencích dnešních teenagerek! Zjistěte kdo je právě teď „IN“!

Na úvod je třeba zdůraznit, že vkus mladých dívek se mění snad ještě častěji, než počasí, stejně tak jako se liší vkus jednotlivých slečen podle jejich okolí a zájmů. Zde tedy nabízím v krátkosti pouze několik idolů, kteří momentálně obývají hlavy většiny puberťaček po celém světě.

Kapesní encyklopedie idolů dospívajících dívek

Čtěte také: Šikana, kyberšikana a Hollywood

Jednosměrné zbožňování

Britská chlapecká skupina One Direction (jeden směr) pobláznila během roku a půl své existence dívky po celém světě  a je také označována popisem „Justin Bieber krát pět“. Tato mladá pětice nejen slušně zpívá a okouzluje věrné fanynky svým vzhledem, ale také podporují různé charitativní organizace, některé se zaměřují např. na boj s poruchami příjmu potravy.

Kapesní encyklopedie idolů dospívajících dívek

Stmívá se na hladové hry

Upírská sága Twilight (stmívání) se pomalu chýlí ke konci, ale povstala nová série knih a filmů, která si postupně získává miliony fanoušků a trhá rekordy v tržbách. Jde o trilogii s názvem Hunger Games (hladové hry). Na rozdíl od sáhodlouhého upírsko-lidského románku jsou Hunger Games přijímány dobře kritikou i dospělými diváky. Knihy i filmy pojednávají o závažných tématech, ale příběh je plný romantiky i napětí. Představitelka hlavní hrdinky Katniss, Jennifer Lawrence, je herečka s Oscarovou nominací a skvělým smyslem pro humor.

Čtěte také: Máte doma živější dítko?

Kapesní encyklopedie idolů dospívajících dívek

Sladké malé lhářky jsou krásné a svobodné, ale zoufalé

Na českém internetu se to hemží fanouškovskými blogy a diskusemi. Momentálně je to mezi teenagerkami seriál číslo jedna. Pretty Little Liars (krásné malé lhářky) se nápadně podobají mladší verzi Zoufalých manželek. Seriál, založený na knižní sérii od Sary Shepard, spojuje slušně hrající herečky, napínavý příběh plný záhad a nečekaných obratů, úžasnou módu a „neodolatelné“ kluky. Dalšími podobnými a velmi oblíbenými seriály jsou např. Gossip Girl (super drbna), The Vampire Diaries (upíří deníky) a The Secret Circle (tajemná společnost)

Čtěte také: Festivalová bohémka

Podlehla vaše dcera některým z těchto trendů? Pokud ne, čemu holduje právě ta vaše? Sdílejte své zkušenosti - a třeba i stížnosti – s námi a ostatními čtenářkami v diskuzi!

Text a foto: Natalie K.