Když máte podzimu plné zuby: Pláchněte slunci vstříc!

Když máte podzimu plné zuby: Pláchněte slunci vstříc!

Přízemní mrazíky, mlhy, co by se daly krájet, teploty flirtující s nulou, vlhko a chlad. Přesně takové variace v podobě počasí nám umí naservírovat jedině podzimní nečas. Vykašlete se na chundelaté šály, rukavice, huňaté svetry a zajeďte si nachytat bronz, ať jste na vá


Přízemní mrazíky, mlhy, co by se daly krájet, teploty flirtující s nulou, vlhko a chlad. Přesně takové variace v podobě počasí nám umí naservírovat jedině podzimní nečas. Vykašlete se na chundelaté šály, rukavice, huňaté svetry a zajeďte si nachytat bronz, ať jste na vánočním večírku za karamelovou bohyni, nikoli za vybledlou Sněhurku.

  Abu Dhabi - City Skyline

Spojené arabské emiráty! Slunce a zlatavý luxus na každém kroku za příznivé ceny!

  Schválně si vzpomeňte na film Sex ve městě 2, ve kterém se dámy vydaly do Abu Dhabi. Čeká na vás svět nákupů, luxusní dovolená, hřejivé vody Arabského moře či Perského zálivu, nevšední arabská kuchyně a také barvami hýřící trhy Sheikh Zayed Mosque, Abu Dhabi, United Arab Emirates s nespočtem koření, šperků, zlata, koberců a silných parfémů. Místní slunce hřeje jako o závod, tudíž se odtud vrátíte nejenom plni zážitků, ale také sluncem políbení. Tip: Rozhodně si nenechejte ujít velkolepou mešitu šejka Zayeda. Je fantastická. V Dubaji se rozběhněte do nákupních center, spatříte nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, nejluxusnější hotel světa Burdž al-Arab a den můžete zakončit lyžováním, nebo návštěvou tematického zábavního parku, kde se všechno točí kolem Ferrari. Pokud vás ale pozlátko v podobě Dubaje, nebo Abu Dhabi ani za mák neláká a vy preferujete raději klid a osamělou romantiku na pláži, vyhlédněte si zájezd do neznámého emirátu, kterým je Ras Al Khaimah, nebo frkněte do sousedního Ománu. A kolik je potřeba si našetřit? Když chytnete výhodný lást, tak 7 nocí pořídíte už od 16 000 Kč. Tip: V Emirátech rozhodně doporučuji koupit pravé koření (chutná úplně jinak, než to, co na nás čeká v obchodech), zlato (která žena by si při tak pestrém výběru nevybrala nic, že?) a nějakou opojnou vůni, co vás zahrne smyslností.   I need to live right here... Not to sure of it could be more simple:  

Maledivy: Osamocené ostrůvky, na kterých zapomenete na všechny starosti!

  Máte po krk městského ruchu a chcete zažít nefalšovanou romantiku, které vévodí prázdné pláže, romantické zátoky s bílým pískem a hlavně do nebe čnící palmy? Tohle všem vám zajistí právě Maledivy, jež omývá hřejivý Indický oceán. Už jenom samotný pohled na něj, jak se líně převaluje a hraje všemi barvami vás nakopne! Za 12 hodin letu (ve výsledku je však rozhodující, jakou společností letíte a zda se jedná o přímý let, nebo ten s mezipřistáním) se vám v celé své kráse rozprostře učiněný ráj na zemi. Pokud ale milujete výletování a čilý ruch, tak si na Maledivách toho všeho zřejmě moc neužijete. Tady spíš zakusíte pocit, že jste na pár dní ztroskotali na téměř opuštěném ostrově. Přesně tyto slova potvrzuje i Magda. „ Na Maledivy jsme vyrazili s manželem na líbánky, a plně nám vyhovovala, že na jednom malém ostrůvku byl jen jeden hotel. Ten klid a pohoda, nikdy na maledivské zážitky nezapomenu,“ popisuje šťastně vdaná brunetka. Beautiful Bali, Indonesia: Pokud chcete poznat místní mentalitu lidí a nasát kouzlo okamžiku, vydejte se na zapomenutý ostrov Bushi, na kterém relaxují sami andělé – tady to totiž vypadá jako v nebeském ráji. A na co rozhodně nezapomenout? Na potápěčskou výstroj a foťák.  

Bali: Ráj na čtyři písmenka se vším všudy

Pura Puseh/Pura Desa Puseh - Batuan - Bali - Indonesia, via Flickr. Pokud chcete zažít něco ryze nevšedního, božsky úžasného co je ještě navíc protknuté magickými místy, na kterých se hrdě tyčí hinduistické chrámy. Rozhodně doporučujeme ty s názvem Ulu, Watu a Pura Dalem. Nad tou mystickou krásou se vám zatočí hlava. Tento skvost, který se chlubí 400 kilometry písečných pláží, typickými slavnostmi a náboženskými obřady, se rozprostírá mezi Indonésií a zemí protinožců – Austrálií. Možná si řeknete, že 16 hodin v letadla a vysoká suma za zájezd vám za to nestojí, my ale tvrdíme pravý opak. Už jenom ty fotky jsou božské, stejně jako Bali na vlastní kůži. pinterest.com