Co škodí srdci?

Zdravé srdce člověku umožňuje prožívat aktivní život, neničte si ho proto zbytečnými chybami. Abyste se jich mohli vyvarovat, je třeba alespoň ty hlavní znát. Problémem je pohodlnost i přetížení Dlouhodobá zátěž bez odpovídajícího každodenního odpočinku představuje zn


Zdravé srdce člověku umožňuje prožívat aktivní život, neničte si ho proto zbytečnými chybami. Abyste se jich mohli vyvarovat, je třeba alespoň ty hlavní znát.

Co škodí srdci? Problémem je pohodlnost i přetížení

Dlouhodobá zátěž bez odpovídajícího každodenního odpočinku představuje značné zdravotní riziko. Nejpřirozenějším odpočinkem pro člověka je kvalitní spánek. Pokud nenaspíte potřebnou dobu (zhruba 7 až 8 hodin), můžete si své srdce poškodit. Spánek je nesmírně důležitý. Mimo jiné se v jeho průběhu snižuje krevní tlak a zároveň i rychlost srdečního tepu, což znamená pro srdce možnost si trochu ulevit ve svém celoživotním zápřahu. Dostatek spánku je tak poměrně jednoduchou, avšak významnou prevencí srdečních chorob a selhání.

Čtěte také: Jsou cereálie užitečné?

 

 

Na druhé straně přílišnou pohodlností poskytujete svému srdci rovněžCo škodí srdci? medvědí službu. Cvičení či alespoň každodenní přiměřený pohyb je pro organismus velmi prospěšný. Srdce je potřeba nechat trochu proběhnout, abyste byli trénovaní a zvyklí na přiměřenou zátěž odpovídající vašemu věku a zdravotnímu stavu. Nezapomeňte, že každý krok, který ujdete, je dobrý pro vaše zdraví a také srdce.

Čtěte také: Čím škodí stres?

Co škodí srdci? Možná vás překvapí….

Sice to možná někoho překvapí, ale špatný stav vašich zubů, zejména záněty dásní či jiné zánětlivé procesy v dutině ústní, mohou mít vliv na choroby srdce. Je to způsobeno tím, že dlouhodobě přetrvávající záněty, které v oblasti ústní dutiny nejsou až zase takovou vzácností, předznamenávají chronický zánět v těle, kdy se bakterie mohou dostat do krevního oběhu, což samozřejmě neprospívá tělu ani srdci.

Čtěte také: Pálení žáhy nepodceňujte!

Pokud bychom měli zmínit nejen to, co srdci škodí, ale naopak mu prospívá,Co škodí srdci?
 pak asi pro řadu lidí bude stejně překvapivé, že zobnout si kousku hořké čokolády může znamenat snížení rizika kardiovaskulárních problémů. Obsahuje totiž antioxidanty chránící srdce tím, že eliminují špatný cholesterol. Čokoláda musí být však kvalitní s malým množstvím sladidla. Citrusy a banány jsou pak pro srdce důležité tím, že obsahují draslík. Ten pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, který je nebezpečím pro cévy i srdce.

(miž)