Příliš málo času na dokonalost?

Příliš málo času na dokonalost?

V pondělí kadeřník, v úterý kryolipolýza, dále pedikúra a pak posilovna. Do neděle stihnout skočit na omlazení kyslíkem a lymfodrenáž! Honíme se za vylepšováním a přesto jsme stále nespokojené


 

Zkrášlování není špatný koníček

Ale když se stane nutností a vyšachuje z vašeho života ostatní aktivity, něco je tu špatně. Strávit u manikúry dva dny v týdnu je celkem náročné. Doma to vyjde levněji, ale pro mnohé jde o heroický výkon a raději si posedí u kosmetičky. Další věc jsou samozřejmě nohy, bez řádné pedikúry byste je neměla svlékat z ponožek. 

Vlasy potřebují časté osvobozování od roztřepených konečků, o odrostech nemluvě. To zdaleka není všechno. Zeštíhlující procedury, které dostanou tuk pryč z vašeho těla přeci musíte vyzkoušet. Kdo nemá štěstí na jemné chloupky, musí trávit u "odchlupování" také slušnou dávku času. Depilace nohou, stehen, rukou, třísel - kdo má čas (peníze) a odvahu, nelení a zajde si na brazilskou depilaci. Pro hladkomily je to asi ten nejjednodušší způsob, jak předejít dennodennímu holení a zarůstání chloupků v dolních partiích. Nezapomeňte na chloupky pod nosem, i to málo dělá pořádný rozdíl.

Jakmile vám dojde maska na vlasy z marockého oleje, jemný fluid na mastnou pleť anebo pasta pro bělejší zuby, je třeba doplnit zásoby (tzn. každý týden něco).  Buď sháníte levnější varianty oblíbené kosmetiky na internetu, nebo obíháte kosmetická a jiná studia. Existuje dost tenká hranice mezi běžným udržováním se
a lehkou posedlostí
, která nakonec způsobí jednu jedinou věc. Přeženete to.

Bledá pleť? Chce to trochu barvičky!

SynCare SOFT Touch je luxusní krycí voděodolný make-up pro zakrytí nedokonalostí pleti. Neznatelnými se stávají skvrny i drobné vrásky, které dokonale kamufluje díky vysoké koncentraci přirozených pigmentů, odrážejících světlo. Další účinnou složkou je speciálně upravovaný včelí vosk. Dokáže vyplnit a minimalizovat drobné linky a viditelně zjemnit a vyhladit povrch pokožky. Výsledkem je na pohled i na dotek půvabně hladká
a dokonale upravená pleť po celý den. Tento krycí make-up je vhodný pro denní líčení i večerní příležitosti. Nevysušuje pleť a neucpává póry, proto ho dobře snáší suchá i mastná pleť. Mimo to, že pleť zkrášluje,
ji současně chrání před vysušováním.

Cena: 30 ml za 384Kč. Dostanete v kosmetických salonech a v lékárnách.

 

Spánek a voda

Co se totiž týká například zářivého pohledu a jemnější pleti, nejkvalitnějším výrobkem bývá dostatečný spánek a přísun vody. Pokud nespíte ani 8 hodin denně a nenalijete do sebe minimálně 2 litry čisté vody, vaši pleť nezachrání žádné drahé sérum. Omezíte-li cigarety a alkohol, dosáhnete výsledku, kterému se nevyrovná obrovské množství zkrášlovacích procedur. Ano, všechny to víme, ale ne každá dodržujeme. 

 

Nehty, vlasy, krásné tváře

Upravené nehty na rukou a nohou jsou základ a klasika je stejně nejlepší, navíc u mužů nejoblíbenější.
To znamená francouzská manikúra na kratších nehtech nebo rudý lak.Zvolte účes, o který nemusíte pečovat dvakrát denně, pokud na to nemáte čas. Mnoho střihů pak stejně končí v gumičce. Lesk vlasů a jejich kvalitu vám zaručí nejspolehlivěji konzumace kvalitních za studena lisovaných olejů.K barvičce jako broskvičce vám dopomůže kromě tvářenky dennodenní chroustání mrkve a dostatečný pohyb. Ten prokrví vaše tělo i mozek a je celkem jedno, o jaký sport se přesně jedná. 

 

Někdy je méně více 

A když se budete neustále honit za zaručenými triky k dokonalosti, nezbude vám čas na nic jiného. Váš partner vás chce mít jistě krásnou. Ale když mu budete dávat neustále "košem" protože máte zrovna naspěch a míříte někam na omlazovací kúru, asi ho vaše dokonalost přestane bavit. Možná by stálo za to vyrazit si o víkendu do nějakého evropského města se svým drahým, než vykoupit parfumérii, protože mají slevu 10%. Stává se, že mladá žena voní drahým parfémem (v popisu stojí: pro tajemnou úspěšnou a nezávislou femme fatale.. apod.) a přitom nemají prostředky na běžné věci. Je pravda, že motto „I kdyby nebylo na chleba, pořídím si kvalitní parfém“ zní tak lákavě žensky a dobrodružně. Ovšem realita může být nakonec jiná.

 

Umění relaxace 

Není špatné sem tam vyzkoušet nějakou osvědčenou novinku, ale vždy buďte nad věcí a s klidem v duši se pak vraťte k přirozenějším formám zdokonalování. Dost často je jediný šperk a příjemná vůně mnohem víc, než čerstvě prodloužená hříva, umělé řasy a vybělené zuby. Nakonec je ale jediná věc, kterou musíte ovládat, jinak vám nepomůže ani svěcená voda. Vyměňte stres za umění relaxovat!

 

 

 

 

 

 

Text: MH