Mrazivé počasí útočí: Ruce jako v bavlnce!

Mrazivé počasí útočí: Ruce jako v bavlnce!

Chlad a stále sílící mrazíky dávají rukám pořádně zabrat. Pokožka je v tomto počasí vysušená, napjatá a podrážděná. Jak tedy přečkat podzim s jinovatkou spolu s blížící se zimou, a vysloužit si sametově hebké ruce, jež budou i v tomto nečase, v báječné kondici?


Chlad a stále sílící mrazíky dávají rukám pořádně zabrat. Pokožka je v tomto počasí vysušená, napjatá a podrážděná. Jak tedy přečkat podzim s jinovatkou spolu s blížící se zimou, a vysloužit si sametově hebké ruce, jež budou i v tomto nečase, v báječné kondici? Základem je hydratace a výživa! ID-100179544

Právě toto počasí představuje doslova a do písmene zatěžkávací zkoušku pro naše ruce, které budí dojem, jako bychom se vrátili z boje, nikoli z procházky. Přinášíme vám rozmazlující triky, které si vaše tlapky opravdu zaslouží. Odvděčte se jim za to, že nám jsou pokaždé „při ruce“.

Sucho patří na poušť!

Venku teploty vesele flirtují s nulou, kdežto za pár chvil jsme zase v útrobách vytopeného bytu, a právě tyto rozdíly jsou hlavním viníkem toho, že se naše ruce potýkají s vysušením a ztrátou hydratace. Do kabelky si proto přizvěte hutnější krém na bázi bambuckého másla. Vaše ruce si doslova mlasknou nad náporem mastnějšího, ale snadně vstřebatelného nátěru.

Pokud vás ale trápí praskliny, šupiny a zarudnutí, krém z drogérky vám nepomůže!

DIY: Natural Age Spot Remover for Hands | HelloNatural.co: Nechali jste suchou pokožku zajít příliš daleko, a teď máte tu čest s bolestivými prasklinkami? Obyčejný hydratační krém, co voní po medu, nebo višních, vám akorát spustí nepříjemné pnutí a parfémované složky vám zaručí, že vás bude ranky nemile štípat. Na tyto neduhy se musíte vyzbrojit za pomoci lékárenské vazelíny nebou speciálního krému se zklidňujícími účinky, a pokud to nepomůže, tak se vydejte k odborníkovi, ať si nevykoledujete ekzém.

Ruce a nehty jako ze salónu

Nechce se vám utrácet za precizně odvedenou manikúru? Udělejte si soukromé spa u vás doma. Pokud nemáte ruce zničené, vysušené ale naopak dostatečně hydratované, tu a tam se pusťte nejen do peelingu obličeje, ale tento očistný rituál zbaví odumřelých buněk i vaše ruce. Jemně ruce skrze peeling masírujte a po chvilce opláchněte. Pak se na tlapky vytaste s výživnou maskou, během které zavřete oči a užívejte si chvilku nicnedělání.

Další super tipy pro vaše ruce!

Noste rukavice nejenom ve chvíli, kdy napadne sníh, ale i teď na podzim. Vaše ruce tak nebudou namáhány. Občas je natřete vrstvou intenzivní péče na bázi olejů a vklouzněte s nimi do bavlněných rukavic. Také okolí vašich nehtů bude působit pěstěně. Probudíte se s pokožkou jemnou jako samet. opi: Studená a příliš horká voda udělá víc škody, než užitku. Zlatá střední cesta, a tu představuje právě ta vlažná! Přijdou vám rukavice nevhodným doplňkem? Vyzkoušejte ty elegantní, kožené s hřejivým vnitřkem, nebo měkké fleecové s úpravou pro ovládání smartphonu, co vám budou ladit s kabátem. A co se týká barevného kabátku vašich nehtů, vyzkoušejte antracitovou, vášnivě rudou, bordó, hřejivý koňak, nebo rozpuštěný karamel.