Advent je tady! Pojďte si ho užít!

Advent je tady! Pojďte si ho užít!

Vánoce klepou na dveře a advent je jedním z prvních symbolů jejich kouzelné atmosféry. Otevřete mu proto nejen své domovy, které začnou vonět po vanilce a skořici a dostanou na útulnosti skrze líbivé dekorace, ale i svá srdce a najděte si chvilku, abyste advent dokázali prožít.


 

Adventní trhy, kam se podíváte!

Ano, čas vánočních trhů je tady s plnou parádou. Menší či větší náměstíčka ožijí barvami a především duchem a vůní Vánoc. Ze stánků voní perníkové trdelníky, pečené kaštany, vzduchem se nese vůně svařáku, grogu a lahodné medoviny. Věřte, že i kdybyste šla kolem poslepu, tak sváteční aroma vás doslova a do písmene uhodí do nosu. Přineste si domů kokosový špalek, přijděte na chuť španělské dobrotě, která se na našich stáncích objevuje stále častěji – churros – křupavé tyčinky se skořicí a rozpuštěnou čokoládou, a hlavě nasávejte tu spanilou krásu každým pórem. Domů s rodinou se vrátíte nejenom se sváteční náladou, ale i s plnými bříšky. Tip: A co se týká evropských měst, tak můžeme doporučit Vídeň, Drážďany, Krakov, Budapešť, nebo alpské městečko Mariazell, kde se koná tradičně běh čertů známý jako Krampuslauf.

 

Christmas Gingerbread Macaroons || sara lucas

Napiště s dětmi Ježíškovi

Což o to, že vám už dávno není šest či deset, důležité je, že chcete drahému, nebo rodině usnadnit výběr vánočních dárků pro vaši maličkost. Uvidíte, že to vaše drahá polovička i druzí ocení. A věřte, že se při smolení tohoto listu vrátíte do dětství a do vzpomínek. Tip: Největší radost ale budete mít z toho, jak děti budou netrpělivě sledovat, kdy psaní pro Ježíška za okny zmizí.

 

Když péct, tak pospolu!

Máte v plánu péct x druhů cukroví a už teď se sama sebe ptáte, jak to vůbec všechno zvládnete? A co takhle se domluvit s máti, sestrou, babičkou či sestřenicí, že se u této vánoční aktivity všechny sejdete a budete tak mít nejenom rychleji hotovo, ale hlavně se budete báječně bavit.

Christmas Advent Calendar Rustic Cottage Style by peppermintfizz $73:

Spojte tak příjemné s užitečným a připravte se na to, že se vaše bránice bude prohýbat pod salvou smíchu.

 

Adventní kalendář na několik způsobů a hlavně jinak!

Děti odpočítávají dny do Štědrého dne za pomoci papírových kalendářů s okénky, kde je pro ně připravena čokoládová figurka. Vy si podobný kalendář můžete vytvořit spolu s drahým, který okořeníte o mazlivé tipy, vyznání lásky, nebo vzpomínky, o kterých víte jen vy dva. Dovolte adventu, ať se dotkne vaší duše a zanechá vám v ní i mysli voňavé vzpomínky.  

 

 

pinterest.com