Film: Okresní přebor

Filmový příběh předchází svým dějem seriálu, takže se v něm konečně dozvíme, jak vypadal legendární trenér Pepik Hnátek, na kterého fotbalisti v seriálu často vzpomínají. Trenér, který neumí odpouštět „Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete


Filmový příběh předchází svým dějem seriálu, takže se v něm konečně dozvíme, jak vypadal legendární trenér Pepik Hnátek, na kterého fotbalisti v seriálu často vzpomínají.

Trenér, který neumí odpouštět

„Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Málokterý trenér by hru svého mužstva popsal líp. Slavojem Houslice prošlo mnoho hráčů a koučů, ale jen on se v něm zapsal navěky. Legendární trenér Pepik Hnátek.

Film: Okresní přebor

Čtěte také: Recenze: Nový film Signál

S chutí a svým typicky „mlčenlivým“ a herecky úsporným projevem si ho „střihl“ herec a režisér Miroslav Krobot. Jako fanatický a fotbalu celoživotně oddaný trenér svému fotbalovému týmu Slavoj Houslice nic neodpustí. A hlavně nepřipustí, aby se někdo dozvěděl o jeho vážné nemoci. Nesvěří se ani manželce Antonii (Jaroslava Pokorná) a raději ji utvrdí v domněnce, že si našel jinou ženskou. Pepik je ostatně přesvědčen, že kvůli ženské, a naneštěstí té jeho, se kdysi dávno udály věci, které ovlivnily budoucnost nadějného klubu Slavoj Houslice. Jediný, kdo ví o jeho těžké nemoci a kdo se mu snaží pomoci, je jeho známý lékař (Jan Hartl).

Film: Okresní přebor

Hrdinové zůstali

Hlavní seriáloví hrdinové v čele s Jirkou Luňákem (Ondřej Vetchý) nechybějí pochopitelně ani ve filmu. Kapitán mužstva Jirka Luňák svého trenéra obdivuje, zároveň se snaží odstavit ho na vedlejší kolej a splnit si tak svůj „trenérský“ sen. David Novotný jako fotbalista Jarda Kužel bojkotuje trenéra a málem na to doplatí. Luděk Sobota jako předseda Orel nenosí ani ve filmu jiné boty než holiny a řeší trable s kolotočáři (Norbert Lichý a Jaroslav Plesl), kteří se usídlili na fotbalovém hřišti a odmítají se hnout. Pokladník Ludvík Hovorka (Pavel Kikinčuk) se s kolotočáři naopak spřátelí, protože mají rádi hazardní karetní hry stejně jako on. Veterinář Áda Větvička (Leoš Noha) svým nepochopitelným kouzlem opět svádí mladé, pěkné holky a dostává se kvůli tomu do „pjekéjních situací“. V dalších rolích se objeví Alena Mihulová, Jakub Kohák, Pavla Beretová, Marika Procházková… Scénář napsal a režie se ujal Jan Prušinovský.

Film: Okresní přebor

Čtěte také: Recenze: The Descendants/Děti moje

Těšte se do kina

Film, v němž důležitou roli hrají také trenérův notýsek, Sparta a Slavie a porouchané semafory na železničním přejezdu, vstoupí do kin ve čtvrtek 29. března. Těšit se můžete na skvělé herecké kreace, vtipné hlášky a nečekanou pointu, která zpečetí osud trenéra i jeho týmu.

Text: Iva Vondrová Foto: Bontonfilm