S dobrou imunitou přečkáte podzim i zimu ve zdraví

S dobrou imunitou přečkáte podzim i zimu ve zdraví

Chladná část roku znamená zátěž téměř pro každého člověka. Ta se pak přirozeně projevuje
i náchylností k typickým chorobám této části roku, jako je kašel, bolest a podráždění krku či rýma.


Imunita, základ zdraví

Pokud také vás v zimě zlobí rýma a další obvyklé nemoci, asi si také kladete otázku, proč tomu tak je. Co tedy vlastně zajišťuje vaše zdraví? Odpověď je překvapivě snadná. Správně fungující imunitní systém. Imunita je vlastně schopnost organismu vypořádat se vlastními prostředky s patogenními látkami, které do něj proniknou.

Přitom právě v zimním období je lidský organismus vystaven četným nepříznivým faktorům, které zatěžují imunitní systém tak, že se pak již nedokáže vypořádat s náporem patogenů a rozvine se nemoc.

A proč je právě toto období tak rizikové?
Je to dáno zejména vysokými teplotními rozdíly, které lidské tělo musí během dne často opakovaně vyrovnávat. Jde tedy ve značné míře o problém termoregulace. Navíc chladné počasí nutí mnoho lidí vyhledávat uzavřené prostory, které bývají často špatně větrány a kde jsou tedy téměř optimální podmínky pro předávání případné nákazy a šíření infekčních nemocí.

Jak se vyhnout nemocem?

Riziku infekčních onemocnění se během zimních měsíců nelze dost dobře zcela vyhnout. Lze ho však velmi výrazně snížit. Prvním a důležitým krokem je snaha dodržovat odpovídající životní styl. Jeho základ by měl vycházet z vyvážené stravy s dostatkem ovoce, zeleniny, tedy přírodních vitaminů a minerálních látek. Důležitý je pohyb na čerstvém vzduchu, dejte však pozor na dostatečné oblečení, abyste předešli prochlazení. Praktičtější je volit více slabších vrstev, abyste je mohli odkládat dle okamžité potřeby.

Při pobytu a přebývání v uzavřených místnostech je důležité dostatečné větrání. Dbejte na pořádné, ale spíše kratší vyvětrání. Místnosti, v nichž přebýváte, by rozhodně neměly být přetopené. Optimální je úroveň kolem 20 až 21 stupňů Celsia. V přetopených místnostech dochází k vysoušení vzduchu, což vede rovněž k vysušování sliznic, na nichž se pak snadněji zabydlují nežádoucí mikroorganismy a vytvářejí podmínky pro rozvoj onemocnění.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž se značkou LIVSANE, vlastní zn. BENU lékáren.

Produkty LIVSANE by měly být vaší první volbou, protože splňují ty nejvyšší standardy a zaručují nejlepší ceny. Cílem značky je vám poskytnout vysoce kvalitní produkty, aniž byste museli vynaložit příliš mnoho finančních prostředků. LIVSANE garantuje stejnou kvalitu zboží napříč všemi evropskými zeměmi. Produkty jsou určeny pro všechny věkové kategorie, a to včetně dětí. Na kompletní nabídku produktů LIVSANE se můžete podívat zde www.benu.cz/livsane.

 

 

Hrajete o tři balíčky na imunitu LIVSANE!

Odpověď naleznete na www.benu.cz/livsane.