Vztah od mládí, může vydržet?

Vztah od mládí, může vydržet?

Zažili jste toho spolu opravdu mnoho, první polibky, často i první milování, drželi jste se za ruce a hodiny jste se na sebe zamilovaně dívali. To vše je ale vzpomínkami předešlých let, jak to vám to funguje dnes? 


Když se cesty rozchází

Uběhne pár let, vystudujete střední, či vysokou školu a máte našláplou slibnou kariéru. Může se stát, že partner nesdílí vaše ambice a tak si radši oddělá svých osm hodin v práci a jde domů. Sednete si k večeři a pomalu začínáte zjišťovat, že vám chybí společné téma k diskuzi. Pokud je tohle i váš případ, zkuste na vztahu zapracovat. Najděte společné zájmy a koníčky, třeba právě ty, které vás bavili na začátku vztahu. Vnesete tak do napjaté atmosféry perfektní uvolnění.

 

Málo zkušeností, mnoho touhy

Za život jste poznali v intimním směru jen jednoho či dva partnery. Chtě-nechtě touha po poznání a vyzkoušení něčeho nového, zároveň také jiného, dříve nebo později přijde a často kvůli ní ztroskotá nejeden vztah. Není tedy na škodu nejdříve nasbírat nějaké zkušenosti, než se po hlavě vrhnout do dlouhodobého vztahu. Pokud už v něm jste, pokuste se nacházet s partnerem nové metody, místa i způsoby, jak si zpříjemnit intimní volné chvilky.

Dítě problém nevyřeší

Hádáte se, zjišťujete čím dál víc, jak jste se za ta léta změnili, že už pro vás není důležité zachraňovat slimáky ze silnice, ale chcete od života něco víc. Zvyk je však železná košile a strach ze samoty občas bývá větší než touha odejít za něčím lepším co nás možná tam venku čeká. Dejte si čas a přemýšlejte, co vlastně vy sama chcete a jak toho nejlépe dosáhnout. To co chtějí ostatní, se v tuto chvíli musí postavit až na druhé místo. Nikdy však není dobré řešit problémy extrémy jako je vynucené těhotenství. Ani to malé stvořeníčko vám lásku a harmonii vztahu nezaručí, někdy právě naopak.

Společným cílem ke spokojenosti

I když to skřípe, tak je nad slunce jasné, že ideální nebude žádný vztah. Nikdo z nás není dokonalý a tak občas musí přijít hádky, spory a rozepře. Stejně tak, ale mnoho z nás ví, že každý chlap je v jádru skutečně pořád jen chlap a chlapem zůstane. Nechce-li se vám zahodit vše co máte za sebou, jen pro pár nesrovnalostí, pak na vztahu musíte začít pracovat, ovšem společně oba dva. Promluvit si o společné budoucnosti, o bydlení, dovolené, svatbě, rodině atd. Pokud se shodnete, můžete procházet další krásné roky ruku v ruce společně.

 

 

 

 

 

Text: Jana Čechová