Pasti, které číhají na vaši lásku

Hádce se občas nevyhne žádný vztah, to je normálka, i když si to v počáteční fázi vztahu ještě nepřipouštíte. Všechno se zdá zalité sluncem. Jenže s tím, jak bude mezi vámi chladnout elektrizující „chemie“, což je bohužel neodvratitelná realita, vypluje na povrch


Hádce se občas nevyhne žádný vztah, to je normálka, i když si to v počáteční fázi vztahu ještě nepřipouštíte. Všechno se zdá zalité sluncem. Jenže s tím, jak bude mezi vámi chladnout elektrizující „chemie“, což je bohužel neodvratitelná realita, vypluje na povrch třeba některý z následujících problémů. Buďte na to připravená, protože jeden každý z nich může váš vztah dokonale rozbít.

Kamarádi našeptávači

Stačí pár pomluv a intrik od vašich nebo jeho kamarádů, a hned může být zaděláno na praskliny ve vaší vzájemné důvěře. Závist je magnet, který přitahuje problémy. Co když si na vašeho přítele udělá zálusk vaše známá nebo si na vás zasedne přítelův nejlepší kamarád, protože už s ním nechodí kvůli vám na ryby?  Buďte ostražitá a sebemenší podezření na to, že se vám někdo plete do vztahu, nepodceňujte.

Zbožněné bývalkyPasti, které číhají na vaši lásku

Jakmile z úst svého protějšku poprvé zaslechnete, že Alenka mu skvěle vařila nebo že Simonka měla doma perfektně uklizeno, zbystřete. Někteří muži se totiž nemohou celý život přenést přes lásku k bývalé „osudové“ partnerce. Tu současnou pak neustále porovnávají a ta v jejich očích nikdy nedosáhne dokonalosti bývalky. Se zidealizovanou chimérou se pak těžko bojuje.

Čtěte také: Ty potvoro, svého muže ti nenechám!

Sundání růžových brýlí

Ani ten váš naprosto dokonalý partner není princ na bílém koni, jak se vám právě teď zdá. I on se časem přestane přetvařovat a dělat se lepším, stejně jako vy. Časem vám spadnou masky zamilovanosti a zjistíte, že ten váš má řadu chyb. Venkoncem  jako každý z nás. Budete umět překousnout, že ten váš má zvyky, které vás opravdu, ale opravdu neuvěřitelně vytáčejí?

Nesoulad v sexuálním apetitu

Možná vás ani ve snu zpočátku, kdy se můžete vzájemnou přitažlivostí sníst, nenapadne, že i ve vašich běžných potřebách sexu to nemusí ladit. Po půl roce najednou zjistíte, že „to“ už nemusíte mít  třikrát denně a že postel je příjemnější než mravenci na dece. Jenže váš Romeo je sexem posedlý a baví ho vyhledávat k němu netradiční místa. A v noci radši spí a sbírá síly. Co pak s takhle rozdanými kartami?

Nebezpečná tchyně

Tady není mnoho co dodávat. Od začátku sondujte, jak je na tom ten váš s matkou. Pokud je to mamánek, a vy nepatříte k ženám, které by bavilo svádět v budoucnosti nekonečný souboj s tchyní o jeho lásku, vezměte nohy na ramena, dokud je čas. Kolik žen tohle nebezpečí podcenilo a pak si prošlo psychickým očistcem?

Pasti, které číhají na vaši lásku

Odlišné koníčky

Pár, který nemá alespoň jeden společný koníček, je odsouzen k pouhému přežívání. Žijete-li jen vedle někoho, a nesdílíte s ním společné zážitky ve volném čase, protože on se zajímá o to, co vás vůbec nebaví a naopak, moc spokojená nebudete. Ono opravdu nestačí společně spát, jíst, a platit složenky. Největším zabijákem lásky je, když si spolu vedle provozních věcí a sexu nemáte co říct.

Pasti, které číhají na vaši lásku

Problematické dítě

Děti mohou vztah posílit, ale i zničit v případě, že byl už něčím nahlodaný. A pokud jsou s dítětem nějaké problémy, dokáže rodiče až příliš zaměstnat. Pro samé starosti s potomkem už nemají čas na sebe, navíc začínají hledat viníka celé situace. A často obviňují právě partnera. I rozdílné názory na výchovu se mohou stát rozežíračem vašeho vztahu.

Čtěte také: Na čem končí vztahy

Ty zatracené peníze

Bylo by hezké, kdyby byla láska oproštěna od něčeho tak přízemního, jako jsou peníze, ale tak tomu není. Stačí nějaký výpadek, kdy nebudete mít na splátku hypotéky, a už se vyvalí všechny křivdičky, které jste předtím ve vztahu spolkla ve jménu kompromisu. Jen velmi silné a vyrovnané vztahy mají šanci finanční potíže ustát.

Text: eh