Miláčku, nestěžuj si pořád

Miláčku, nestěžuj si pořád


Ať už jsou důvody jakékoliv, zkuste krotit svoje výtky

Nemusela byste je ukočírovat a muži dlouho nevydrží s věčnou reptalkou. Nedat najevo nespokojenost? Ale to je tak těžké! Vždyť existuje tolik důvodů, proč je všechno opět jinak, než byste chtěla. Nestihli jste přijet včas na návštěvu k rodičům, bloudíte po horách, nehnul doma prstem a tak musíte ještě před večeří hodinu uklízet, ... Přeci jste mu tolikrát říkala: vezmi si mapu, nezapomeň koupit pečivo, ráno vstáváme – takže vynechej pivo s kámošem, ....

Tušila jste

Že nastane problém, jakmile se před delší cestou pořádně nenasnídáte. Věděla jste, že se nebudete cítit na vášnivou noc po dvouapůlhodinovém filmu, který ON pustil před půlnocí. Bylo jasné, že koupené rolety zůstanou opřené v koutě klidně přes rok. Že v noci neuklidí hrnec s jídlem do lednice, až ho přepadnou chutě. Nedokáže stoprocentně včas říct, jestli pojedete na chalupu tento nebo až příští víkend a Vy zkrátka šílíte.

 

Chrlíte na něj svoje stížnosti, které jsou samozřejmě oprávněné a doufáte zřejmě, že si je vezme k srdci.

„To nestačilo říct dvakrát? Psala jsem ti i mail!“

„Zajímalo by mě, jak se dostaneme domů.“

„Jdu spát, je pozdě. Říkala jsem ti, že jestli něco bude, tak musíme začít včas.“

„Nemohl bys konečně odtáhnout tu starou skříň? Nebo mám snad zaplatit stěhováky?“

„Nezajímá mě, že tvůj kamarád neměl kde přespat. Žádní opilí kámoši u nás nejsou vítaní!“

„Nikam s tvojí sestrou nejdu, nemůžeme se vystát a ty nikdy nic neřekneš, když je na mě hrubá!“

Už jste možná někde slyšela, co muži nesnáší. Nebo proč vznikají hloupé vtipy na účty manželek.

Muži nesnáší, když si žena stěžuje. A pokud to dělá neustále, brzy vyprchá ze vztahu i ten zbyteček přátelství.

Ideální žena je taková, která si nestěžuje vůbec na nic

Zajímavá je potom úvaha, jak moc je taková osoba reálná. Je snad pod vlivem nějakých oblbujících látek? Nebo padlá na hlavu? Či snad zotročená chuděra, co ani nemukne? Taková víla je v každé z nás a objevuje se pouze párkrát za život v krátkodobých okamžicích totální zamilovanosti. Lákáme tak chrabré muže, aby se do nás zamilovali. Když si je pak k sobě připoutáme, můžeme začít zlehka se svými nevinnými stížnostmi a postupně je vypilovat. Mnoho takových víl se před rozchodem mění v ošklivé semetriky, co jen spílají a nadávají. Jistě, stále platí fakt, že si stěžujeme právem. A s muži je někdy kříž.

Možná bychom ale mohly zkusit jen malý test

Vyzkoušet si den, nebo snad dokonce týden bez stížností. Zatnout zuby a nevytknout partnerovi to ani ono. Nestřádat si nic na později, ale zkrátka to vypustit. Můžete sledovat, kdy si toho sám všimne. A můžete také pozorovat, co se s Vámi děje uvnitř. Prvotní rozčarování, chuť kárat a napomínat pomine. Nastane úleva. Z věčného reptání se na člověka žene mračno negativních myšlenek a to nemáme, dámy, zapotřebí. Mnoho věcí stojí na Vás a není to fér. Bude to tak ale vždycky, zlobu si můžete ušetřit. Později se sem tam stane zázrak. On sám si uvědomí chybu. Tu mu něco dojde a tuhle se zase zachová zodpovědně. Sám od sebe! Bez Vašeho rozčíleného připomínání.

 

Nejde o to, ulehčit mužům život. Ulehčete ho sobě a pokud to není opravdu nutné NESTĚŽUJTE SI neustále!

Vaše nervy Vám poděkují a v jeho očích budete opět dokonalá ženská.

 

 

 

 

 

 

 

Text: MH