Recept: jak se zbavit tuku!

Co dělat? Je třeba cvičit, vydávat více energie než přijímat a zvýšit hodnotu bazálního metabolismu. Jen tak pro představu, spálit 1 kg tuku za měsíc znamená denně cvičit a vydat zhruba o 1000 kJ více než přijmout. Cvičení Pro účinné spalování tuků je zapotřebí zvý


Recept jak se zbavit tuku!Co dělat?

Je třeba cvičit, vydávat více energie než přijímat a zvýšit hodnotu bazálního metabolismu. Jen tak pro představu, spálit 1 kg tuku za měsíc znamená denně cvičit a vydat zhruba o 1000 kJ více než přijmout.

Cvičení

Pro účinné spalování tuků je zapotřebí zvýšit intenzitu nebo objem fyzické aktivity. Svaly si v klidovém stádiu berou energii z tukových zásob a platí, čím více svalové hmoty, tím více se spalují tuky! Při cvičení je nutné zvýšit intenzitu nebo objem fyzické aktivity! V posilovně se většinou začíná s účinným kruhovým tréninkem. Máme možnost zvyšovat velikost zátěže a měnit počty opakování, zvyšovat rychlost pohybu, zkracovat přestávky mezi sériemi, zvýšit frekvence cvičení a prodloužit dobu cvičení. Jako doplněk slouží aerobní cvičení, při kterém se doporučuje udržovat tepovou frekvenci v rozmezí 120 – 140 tepů za minutu. Jako velmi účinný se osvědčuje aerobní trénink ráno nalačno, avšak ne pro ty, co trpí cukrovkou.

Úprava jídelníčkuRecept jak se zbavit tuku!

Pro dosažení žádoucího efektu je nutné dodržovat stravovací režim a změnit jídelníček. Strava má být rozdělena denně do 5 – 6 dávek, sladkosti a ostatní potraviny obsahující jednoduché cukry je třeba vyřadit a nahradit je složitými sacharidy, zvýšit příjem zeleniny, vlákniny a tekutin, snížit živočišný tuk, zvýšit konzumaci ryb a obecně bílkovin, a to hlavně v odpoledních hodinách. Pro podpoření spalování tuků je možné užívat karnitin. Tak honem cvičit, ať se ty tukové buňky přestanou množit!!!

Zdroj: fitplus.cz