Podzim je na hubnutí ideální

Podzim je na hubnutí ideální


Podzimní měsíce se pro hubnutí hodí zejména z organizačních důvodů. Přes léto jsme rozlítané, vyrážíme na dovolenou, na hudební festivaly, grilujeme a to se pevný režim, pravidelné cvičení a pevná životospráva dodržují jen ztěžka. A pak se na podzim většinou vracíme do pravidelných kolejí. Už tolik nevyrážíme na víkendy, takže nemusíme po večerech dohánět zanedbanou domácnost a do noci žehlit. Ideální doba udělat něco pro sebe.

A tohle si uvědomuje málokdo, k hubnutí člověka nakopne většinou až vánoční přežírání se nebo letní touha zhubnout do plavek. Fitka i specializovaná pracoviště tak mají volné kapacity. Proto se zájemcům dostane více prostoru a rovněž pozornosti odborníků. Mohou si také volně vybírat z termínů. „I přes optimální podmínky pro snižování váhy je na podzim zájem o redukční programy nižší než v jiných ročních obdobích. Je to asi tím, že plavková sezóna je za námi a podzim lidi k hubnutí méně motivuje,“ říká Kristýna Galová, odborná terapeutka
z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.

 

Jaro není vhodné pro alergiky<

V prosinci udržuje redukční režim jen málokdo. A když už, cílem nebývá zhubnout, ale spíše nepřibrat.Lidé odkládají hubnutí až na leden, ačkoli by bylo lepší, kdyby se poradili s odborníkem již před svátky. Tím nemyslím, že by měli v této době nutně hubnout, ale minimálně by se vyvarovali některým zbytečným chybám a předešli vánočnímu navýšení váhy, čímž by si ulehčili lednový start,“ konstatuje Kristýna Galová.

Leden je pak ve znamení novoročních předsevzetí a výčitek z vánočního přejídání. Toto období je vhodné zejména pro ty, kteří se rychle potřebují vrátit ke své původní hmotnosti a dostat se opět do formy. Pokud vás ale na začátku roku čeká velké pracovní nasazení a mnoho služebních cest, raději zvolte klidnější období, kdy na sebe budete mít více času a budete schopni udržovat pravidelnost ve stravování a pohybové aktivitě.

Redukce váhy je totiž podpořena motivací vylepšit svou postavu do plavek. Slunečné počasí v nás navíc vzbuzuje větší chuť sportovat a trávit více času v přírodě. Jaro však není ideální pro lidi, kteří trpí sezónními alergiemi. Ti udělají lépe, když si na redukci váhy vyhradí právě podzim nebo zimu.

 

 

 

Text: mž