Co možná nevíte o hubnutí...

Bohužel ve většině případů končí tyto veškeré zaručené recepty na sexy figuru jen depresí a návratem k přejídání se. No, musíte však uznat, že dozvědět se o hubnutí pár zajímavostí, které zase až tak známé nejsou, není tak úplně k zahození.... Hubnutí a redu


Bohužel ve většině případů končí tyto veškeré zaručené recepty na sexy figuru jen depresí a návratem k přejídání se. No, musíte však uznat, že dozvědět se o hubnutí pár zajímavostí, které zase až tak známé nejsou, není tak úplně k zahození....

Hubnutí a redukci hmotnosti ovlivňuje roční období

Je to v podstatě dáno evolučním vývojem lidstva – dříve naši předkové v teplých, letních měsících i na jaře zasévali, sklízeli, obdělávali půdu a zkrátka tvrdě pracovali na polích. Lidský metabolismus je tedy nastaven tak, že v tomto slunném období tělo rychleji spaluje tuky, vyžaduje více pohybu a méně přijaté energie. Oproti tomu v chladnějším ročním období si lidé dříve dopřávali zasloužený odpočinek. Metabolismus se zpomalil a tělo bylo připraveno na přísun dobrého jídla a pití. Proto se i nám, moderním lidem horko těžko shazují kila na podzim a v zimě.

 

Co možná nevíte o hubnutí...Cyklus novoročního předsevzetí

Určitě znáte takové to...“Tak a od nového roku začínám intenzivně hubnout...!!!!“ a jistě sami uznáte, že bývá velký problém to dodržet. Přebytečná kila jdou ze začátku poměrně rychle dolů. Pravda, úbytek na váze se zpomalí a člověk zákonitě poleví od předchozích ideálů a ztratí počáteční nadšení. Motivace postupně upadá do zapomnění, již v únoru, nejpozději v březnu člověk přestává dodržovat přísnou životosprávu a většinou poleví i v cvičení. Ručička na váze jde opět směrem nahoru.  Ale to už se blíží čas léta a bylo by vhodné trošičku shodit do plavek. Opět si začneme dávat pozor na jídelníček, sedneme na kolo a zabíráme na nejvyšším převodu až do úmoru. Na podzim pak přicházejí deprese a mrzutost z počasí a nevím z čeho ještě. Únavu a špatné nálady se ženy snaží kompenzovat dobrým jídlem, šlehačkovým zákuskem nebo čokoládou. Následuje předvánoční shon, kdy se mnohé dámy opět dostanou do formy. Vždyť nakoupit dárky, uklidit celý byt, připravit kopu občerstvení a pamlsků není maličkost. Vánoce, svátky klidu a míru, zase využijeme na nabírání tukových vrstviček a na Nový rok si můžeme dát zase to známé předsevzetí.

Cvičení udržuje i mozek v kondici

Vědci z Illinois zjistili, že sport i v pokročilém věku omlazuje mozkové buňky. Člověk, který své tělo udržuje v kondici, čímž se upravuje i krevní oběh, posiluje zároveň své duševní schopnosti. Dobrá kondice vede člověka k rychlejším reakcím a dobrému soustředění se.

 

Podívejte se i na: Pojďte si s námi vymodelovat postavu

Hostiny a party pomáhají hubnoutCo možná nevíte o hubnutí...

Nemusíte se vzdát rodinných party a grilovaček kvůli strachu z přibírání. Existuje několik dobrých způsobů, jak jít na párty, být zároveň sytá a přitom nepřibrat. V první řadě si vyberte z množství lahůdek to, na co máte největší chuť. Zůstanete sytá a další dobroty vás už lákat nebudou. Přílišný apetit potlačte už doma. Dejte si sklenici ovocné šťávy a stáhněte si opasek. Takto vám bude stále na paměti, že se netřeba přejídat, jinak praskne. Navíc společenské aktivity a pocit, že jíte s ostatními vás na chvíli mentálně odpoutají od neutuchajících myšlenek na hubnutí, což je jedině dobře. Jakmile se totiž mentálně stresujete tím, že se svět točí jen kolem toho, jak strašně nutně musíte zhubnout, vaše tělo zavelí k obrannému manévru a v podstatě se zablokuje, tudíž i kdybyste měsíc v kuse pila je vodu, neshodíte nic, nebo jen minimum.

 

Text: Ela Procházková