Recepty na sex i na štíhlost

Recepty na sex i na štíhlost


Originální dietní chlebíčky

Naprosto úžasná je sója, která pro svůj vysoký obsah bílkovin může nahradit i živočišné proteiny. Takové topinky namazané řízně kořeněnou vařenou sójou, sypané cibulkou a šmrncnuté kečupem, jsou vítanou novinkou na párty, kde klasické chlebíčky už nudí. A jestli povaříte sojové kostky v bujonu a dál je upravíte jako guláš, (krom ostré papriky nebo chilli může být ochucený i tmavou sójovou omáčkou), kterou jinak používáte u čínské kuchyně, určitě vás rodina pochválí.

 

Už neandrtálci to věděli

Češi snědí jen asi 2 kg luštěnin ročně, přičemž podle lékařů by měli jejich spotřebu zdesetinásobit. Měli bychom si vzít příklad z neandrtálců, kteří  byli podle všeho pilnými konzumenty tohoto druhu potravy, nejstarší hrachová semena byla totiž nalezena v maďarské jeskyni Baradla. Pokrmy z hrachu byly oblíbené i ve starověké řecké a římské domácnosti, (legionářům prý hrách dodával sílu). Později se hrášek kamsi ztratil, možná se stal neprávem synonymem marnosti (znáte jistě úsloví – je to jako když hrách na stěnu hází…) možná se zakutálel a objevil se, jako lahůdka ve francouzské kuchyni 17. století – a že tam měli mlsné jazýčky!

 

S čočkou zbohatnete

Čočka nepatřila nikdy k jídlům urozených, sytili se jí chudí, kteří ji nejčastěji  připravovali jako sytou kaši, ochucenou v hojné míře česnekem. Pro své zdraví tím ovšem udělali maximum a vůbec není špatný nápad, když je napodobíte.

Možná, že to byli právě chudí, kteří zavedli tradici, která praví, že kolik sníte čoček, tolik penízků se k vám brzy dostane. A i když se už dnes neplatí zlaťáky a mince mají malou hodnotu, mnohá česká rodina má o Vánocích, ba i při svatbě čočkovou polévku na talíři, protože, jak se říká, co je doma, to se počítá.

 

Fazole jsou na sex

Fazole byly dlouho základní potravou severoamerických Indiánů, později si je oblíbili v Německu, Holandsku
a také v Anglii. Znalci na ně nedají dopustit, krom své významné nutriční hodnoty prý zvyšují u obou pohlaví sexuální touhu a mužům dodávají potenci.

Luštěniny jsou zkrátka geniální a zdravá výživa, protože neobsahují cholesterol, zato sacharidy, bílkoviny
a vlákninu v hojném množství, takže organismus jednoznačně jásá.

Potěšitelný je ovšem i fakt, že zanedbatelné kilojouly vám rozhodně postavu nezakulatí, naopak, budete moci říkat, že záhada hubnutí je s luštěninami vyluštěna.

 

A ještě tip: Pokud toužíte po vitaminové bombě, nechejte semena luštěnin naklíčit. Nejenže tím získáte zdravou potravinu s vitamíny řady B, kyselinou listovou a biotinem, ale zvýší se tím zejména množství vitamínu C.

 

 

 

Text: (mič)