Recepty na sex i na štíhlost

Originální dietní chlebíčky Naprosto úžasná je sója, která pro svůj vysoký obsah bílkovin může nahradit i živočišné proteiny. Takové topinky namazané řízně kořeněnou vařenou sójou, sypané cibulkou a šmrncnuté kečupem, jsou vítanou novinkou na párty, kde klasické c


Originální dietní chlebíčky

Naprosto úžasná je sója, která pro svůj vysoký obsah bílkovin může nahradit i živočišné proteiny. Takové topinky namazané řízně kořeněnou vařenou sójou, sypané cibulkou a šmrncnuté kečupem, jsou vítanou novinkou na párty, kde klasické chlebíčky už nudí. A jestli povaříte sojové kostky v bujonu a dál je upravíte jako guláš, (krom ostré papriky nebo chilli může být ochucený i tmavou sójovou omáčkou), kterou jinak používáte u čínské kuchyně, určitě vás rodina pochválí.

 

Mrkněte na: 13 zásadních pravidel správného hubnutí

 

Už neandrtálci to věděli

Češi snědí jen asi 2 kg luštěnin ročně, přičemž podle lékařů by měli jejich spotřebu zdesetinásobit. Měli bychom si vzít příklad z neandrtálců, kteří  byli podle všeho pilnými konzumenty tohoto druhu potravy, nejstarší hrachová semena byla totiž nalezena v maďarské jeskyni Baradla. Pokrmy z hrachu byly oblíbené i ve starověké řecké a římské domácnosti, (legionářům prý hrách dodával sílu). Později se hrášek kamsi ztratil, možná se stal neprávem synonymem marnosti (znáte jistě úsloví – je to jako když hrách na stěnu hází…) možná se zakutálel a objevil se, jako lahůdka ve francouzské kuchyni 17. století – a že tam měli mlsné jazýčky!

 

S čočkou zbohatnete

Čočka nepatřila nikdy k jídlům urozených, sytili se jí chudí, kteří ji nejčastěji  připravovali jako sytou kaši, ochucenou v hojné míře česnekem. Pro své zdraví tím ovšem udělali maximum a vůbec není špatný nápad, když je napodobíte.

Vyzkoušejte také: Čočkový salát

Možná, že to byli právě chudí, kteří zavedli tradici, která praví, že kolik sníte čoček, tolik penízků se k vám brzy dostane. A i když se už dnes neplatí zlaťáky a mince mají malou hodnotu, mnohá česká rodina má o Vánocích, ba i při svatbě čočkovou polévku na talíři, protože, jak se říká, co je doma, to se počítá.

Recepty na sex i na štíhlost

Čtěte také: Fazolemi ke štíhlejší linii

 

Fazole jsou na sex

Fazole byly dlouho základní potravou severoamerických Indiánů, později si je oblíbili v Německu, Holandsku a také v Anglii. Znalci na ně nedají dopustit, krom své významné nutriční hodnoty prý zvyšují u obou pohlaví sexuální touhu a mužům dodávají potenci.

Recepty na sex i na štíhlost

Luštěniny jsou zkrátka geniální a zdravá výživa, protože neobsahují cholesterol, zato sacharidy, bílkoviny a vlákninu v hojném množství, takže organismus jednoznačně jásá.

Potěšitelný je ovšem i fakt, že zanedbatelné kilojouly vám rozhodně postavu nezakulatí, naopak, budete moci říkat, že záhada hubnutí je s luštěninami vyluštěna.

 

A ještě tip: Pokud toužíte po vitaminové bombě, nechejte semena luštěnin naklíčit. Nejenže tím získáte zdravou potravinu s vitamíny řady B, kyselinou listovou a biotinem, ale zvýší se tím zejména množství vitamínu C.

Text: (mič)