Vyrazte na podzim do teplých krajin

Barcelona Hledáte teplé babí léto, moře, nikdy nekončící večírky a tanec ve vášnivých rytmech až do rána? Barcelona je městem, které žije nonstop. Odpoledne na pláži, večer při procházce městem s architektonickými skvosty od Gaudího a noc plná španělských a latinskoame


Barcelona

Hledáte teplé babí léto, moře, nikdy nekončící večírky a tanec ve vášnivých rytmech až do rána? Barcelona je městem, které žije nonstop. Odpoledne na pláži, večer při procházce městem s architektonickými skvosty od Gaudího a noc plná španělských a latinskoamerických rytmů a Sangrie. Tak může vypadat váš program třeba hned na příští víkend! Zpáteční letenku do Barcelony od Wizz Air přitom seženete už od 4 318 Kč a členové Wizz Xclusive Clubu dokonce ještě o 540 Kč levněji!

Barcelona


Madrid

Nebo milujete španělské jídlo i hudbu, ale máte radši středověkou španělskou architekturu, malířské umění a muzea? Pak vyrazte do Madridu! Museo del Prado nabízí jedinečnou sbírku šesti tisíc malířských děl mistrů z celé Evropy a najdete v něm i Palacio Real, který je svoji rozlohou desetkrát větší, než slavný Buckinghamský palác v Londýně. Madrid navíc leží v nadmořské výšce 667 metrů, takže pokud vás neláká vedro přímořské Barcelony, Madrid bude tou správnou volbou. Zpáteční letenku sem koupíte již za 4 858 Kč.

Madrid

 

Milán

Milánská mola pomalu vítají zimní sezónu. Proč si tedy nezajet pro vyhlášené italské kozačky, zimní kabát od Versaceho anebo jen na skvělé těstoviny a pizzu třeba v nějaké klidné pizzerii pod slavnou katedrálou Narození Panny Marie? Věděli jste, že český kníže Václav II. zde získal roku 1162 svůj královský titul, když pomohl Fridrichu I. Barbarossovi při dobývání tohoto malebného města? A když už mluvíme o té historii, co takhle si před výbornou italskou večeří zajít do kostela Santa Maria delle Grazie prohlédnout si nejslavnější zpodobnění Poslední večeře od Leonarda da Vinciho? Podzimní zpáteční letenku do Milána přitom pořídíte už za 1 078 Kč.

Čtěte také: Milán, italská Mekka módního světa

Milano Duomo

 

Řím

Milovníci skvělé italské kuchyně a bohaté antické historie Římské říše však mohou na podzim vyrazit přímo i do města tisíce fontán, do Říma. Město, které podle legendy vzniklo spojením několika osad 21. dubna 753 před naším letopočtem, dodnes nabízí nejkoncentrovanější průřez historií posledních tří tisíciletí. Ráno se můžete procházet místy, kde Gaius Iulius Caesar pronášel své slavné výroky, které se dodnes učí v dějepise, před obědem se můžete podívat, do nejmenšího státu světa, jak se žije papeži, a odpoledne můžete obdivovat překrásnou renesanční baziliku Svatého Petra. O večerní program se pak postará italská pohostinnost i světoznámé římské fontány, kterým jasně dominuje 249 let stará fontána di Trevi, která se stavěla rovných 30 let a její autor Nicola Salvi se jejího dokončení už nedožil. Do Říma na podzim se podíváte třeba jen za 2 428 Kč.

Řím

 

Brusel

Že si vás jižanské temperamentní národy moc nezískaly? Nevadí, můžete se vypravit i do hlavního sídla evropské byrokracie, vsi v bažinách nebo Brucsella, jak údajně původně zněl název dnešního hlavního města Belgie Bruselu. Brusel přitom dokáže nabídnout rozhodně mnohem víc než jen prohlídku evropských institucí. Najdete zde například unikátní muzeum komiksů zachycující historii kreslených seriálů na dílech více než 670 umělců, budete se moci projít na náměstí Grande-Palace, které figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO, a budete se moci také důkladně seznámit s vynikající belgickou kuchyní, která toho umí předvést rozhodně více, než jen světoznámé a bohatě zdobené vafle. Čerstvé ryby, mořské plody, drůbež, zvěřina i typické francouzské paštiky, přičemž tohle všechno můžete zapít některým z vynikajících a mnohdy světoznámých belgických piv. Zpáteční letenku do Bruselu pořídíte už za 938 Kč a členové Wizz Xclusive Clubu dokonce jen za 668 Kč!

Mrkněte na: Čokoládově sladká Belgie

Text: DD