5 nejčastějších módních faux pas aneb jak se vyhnout trapasu

A co že to vlastně je? Sledujete módní trendy, ale přesto nezapomínáte na to, že každému sedí a lichotí jiné modely a outfity, a proto jste opatrní při výběru každodenního oblečení? Výborně! To děláte zcela správně. Bohužel ani to vám nezaručí, že vás nepotká nějak


A co že to vlastně je?

Sledujete módní trendy, ale přesto nezapomínáte na to, že každému sedí a lichotí jiné modely a outfity, a proto jste opatrní při výběru každodenního oblečení? Výborně! To děláte zcela správně. Bohužel ani to vám nezaručí, že vás nepotká nějaké to módní faux pas. Jsou to maličkosti... Například špatně zapnutá blůza, barevnost nekorespondující s posledními hity sezóny, či přehršle šperků a zdobení.  Zaměřme se však na každodenní problémy...

 

5-nejcastejsich-modnich-faux-pas-aneb-jak-se-vyhnout-trapasuFaux pas číslo 1 – Když je vidět „až do kuchyně“

Obchůdky jsou plné průhledných materiálů. Halenky, košile, tílka, topy, a tak dále, a tak dále... Málokterá z nás odolá tak sexy svůdnému oblečení. Ale kam si ho obléci? Diskotéka by byla nejvhodnějším prostředím, ale nemusí se to stát pravidlem. Škola a přednášky, ale i některé druhy povolání rozhodně také snesou průsvitnější blůzu nebo tuniku. Pokud se pro tento druh oblečení rozhodnete, určitě nezapomeňte na jednu velmi podstatnou věc - co pod to? Někomu se může zdát sexy sporý oděv z pavučinky jako nosí modelky na předváděcím mole, ale ve skutečném životě jsou prosvítající bradavky nevhodné. Podprsenka tělové barvy nebo v odstínu svršku, ale klidně i body pod prsa nebo top jsou nezbytností.

Mrkněte na naše denní horoskopy!

Faux pas číslo 2 – Když se nevejdete

Vykašlete se na svou váhu, kupujte si oblečení, která vám sedne. Je fuk, jestli to bude velikost 32 nebo 38 nebo 44, hlavní je, aby vám to bylo pohodlné a ne abyste se do nového modýlku „rvali“. Stačí jen dodržet jedno pravidlo. V žádném případě si nekupujte těsné nebo dokonce o číslo menší oblečení. Není nikde psáno, že kalhoty nebo sukně, které jsou vám příliš těsné musí za každou cenu co nevidět  povolit, právě naopak. Poddá se pokožka a nad zářezem se vytvoří nevkusné pneumatiky a faldy.

Faux pas číslo 3 – Zbytečně odhalené tukové polštářky

Tak jako těsné kalhoty, i nevhodná podprsenka může zcela zničit vaši image. Hrudník potřebuje dýchat, podprsenka má být pružná a ne aby v ní vaše prsa byla uvězněná. Pakliže se v hrudníku sevřete do mini podprsenky, v takovém případě vám nepomůže ani volná košile. Top na tělo nebo upnuté šaty jsou pak v tomto případě naprostou módní katastrofou.

5-nejcastejsich-modnich-faux-pas-aneb-jak-se-vyhnout-trapasu


Faux pas číslo 4 – Koláčky

Vyhnout se nepříjemným skvrnám a zároveň nepříjemnému pachu v podpaží je během horkých dnů velmi obtížné. Při podobném problému je třeba maximálně dodržovat pravidla hygieny a nezapomínat na kosmetické přípravky – antiperspiranty, roll-ony a deodoranty. Ženy s podobným problémem by měly myslet ještě na jednu důležitou věc. Každý kus oblečení by měly vyprat už po prvním nošení, aby na kritických místech nevznikly trvalé „koláče“ od směsi agresivního potu a antiperspirantů.

5-nejcastejsich-modnich-faux-pas-aneb-jak-se-vyhnout-trapasu

Podívejte se i na: Pocení, nic příjemného

 

 

Faux pas číslo 5 – Kalhotky se neukazují

Kalhotky byly odjakživa největším problémem obzvláště u baculatějších dívek, které se domnívaly, že obnažení zadní části tang při sezení v bokových kalhotách jim dodá na sex-appealu. Chybuje se však i při výberu barev. Bílé kalhoty nesnesou modré nebo černé kalhotky. Pokud vám zpod sukně vykukují  kalhotky, které se zařezávají do zadku, jsou nabírané nebo jsou vám příliš úzké a některé partie rozdělují na dvě a více částí, samozřejmě to nepůsobí ani trochu sexy.

Text: Ela Procházková

Soutěžte s Dokonalou ženou o super ceny!