Muži touží po mazlení, ženy chtějí sex.

Ne, to není chyba v titulku, ale závěr nejnovějšího výzkumu Jen tentokrát vědce napadlo zeptat se lidí ve středním věku, kteří žijí v dlouhodobém vztahu. Možná to souvisí s rozdílným vývojem křivky sexuální aktivity obou pohlaví. Zatímco muži „to“ nejvíce cht


Ne, to není chyba v titulku, ale závěr nejnovějšího výzkumu

Jen tentokrát vědce napadlo zeptat se lidí ve středním věku, kteří žijí v dlouhodobém vztahu. Možná to souvisí s rozdílným vývojem křivky sexuální aktivity obou pohlaví. Zatímco muži „to“ nejvíce chtějí po dvacítce, a pak se zklidňují, ženy dozrávají později a jejich sexuální aktivita vrcholí po třicátém roce života. Škoda, že se tak míjíme, a to si ženy ještě většinou vybírají starší partnery.

Muži touží po mazlení, ženy chtějí sex.

Když se nyní vědci zeptali lidí po padesátce, ukázalo se, že jejich preference se liší od generace třicátníků: Studie Kinsey Institute přinesla nové zjištění, a to, že muži hodnotí vztah jako šťastný, pokud se jim dostává zdraví, fyzické intimity, tedy různého mazlení a objímání, a jsou schopni sexuálně fungovat. Naproti tomu ženy po padesátce pokud byly spokojené, nehovořily o spokojeném vztahu, ale o spokojeném sexuálním životě. Muži i ženy se nicméně shodovali v tom, že pocit štěstí roste s délkou vztahu a intenzitou intimního života.

Muži touží po mazlení, ženy chtějí sex.

Mrkněte na: Který penis vás nejlépe uspokojí

Mazlení má na náš hormonální systém podobný účinek jako orgasmus

Při obojím se do těla uvolňuje hormon oxytocin, který v nás vyvolává pocit oddanosti. Studie tak jen potvrdila fakt, který znají psychologové a to, že potřeba mazlení a dotyků je jednou z nejzákladnější lidských potřeb. Podle psychologů je za řadou depresí prostě nedostatek fyzických kontaktů s druhým člověkem.

Muži touží po mazlení, ženy chtějí sex.

Čtěte také: Na co muži myslí při sexu

A ještě jedno překvapení tento výzkum přinesl. Měl-li muž předtím víc sexuálních partnerek, jeho šance na sexuální spokojenost ve vztahu klesaly. Takoví muži zřejmě neustále srovnávají, a nejraději by si namíchali ideální kombinaci všech svých dosavadních partnerek.

Soutěžte s Dokonalou ženou o super ceny!

Text: mž