Místo Alp Tatry. 7 tipů na prima dovolenou

Místo Alp Tatry. 7 tipů na prima dovolenou

Máme pro vás sedm tipů na místa, která byste měli o dovolené určitě "otestovat"!


 

 

1. Lanovkou na Lomnický štít

Tatry jsou jediné pohoří Karpat, které má alpinský ráz − a právě Alpám zdatně konkurují. V zimě skvělým lyžováním, v ostatních měsících kouzelnou přírodou a perfektním turistickým zázemím.


Jedním z nejsilnějších tatranských zážitků je výprava do nadmořské výšky 2634 metrů na nejvýše obývané místo Slovenska – Lomnický štít. Nemusíte šlapat pěšky, nahoru jezdí každých dvacet minut visutá lanovka.
Při dobré viditelnosti se pak můžete dívat na svět shora a obdivovat výhledy na slovenskou i polskou stranu hor.

 

2. Poznejte Skalnatou dolinu

Pokud máte rádi poznávací výlety, bude se vám líbit naučná stezka Skalnatá dolina. Na výpravě kolem Skalnatého plesa se z informačních tabulí dozvíte spoustu užitečných informací o geologii, fauně a flóře Vysokých Tater a také o výstavbě lanovek ve Skalnaté dolině.

 

3. Vodopády Studeného potoka

K nejznámějším a nejdostupnějším tatranským vodopádům na Studeném potoce se dostanete z Hrebienku za slabou půlhodinku chůze. Díky své kráse patří k turisticky nejoblíbenějším místům Tater a příjemnou procházku k nim zvládnou bez problémů senioři i malé děti.

 

4. Rainerova chata

I zájemci o trochu historie si přijdou na své, navštíví-li minimuzeum tatranských nosičů v Rainerově chatě.
Z Hrebienku k ní dojdete asi za třicet minut chůze. A až dorazíte, určitě ochutnejte „domácí čaj“ zdejšího horského pána…

5. Bike Park a cyklostezky

Milovníci adrenalinu na kolech vyrazí do Bikeparku, ve kterém je jednosměrná trať vedená po přírodním povrchu. Začíná u horní stanice pozemní lanovky na Hrebienku a končí v dolní stanici. Je vhodná i pro širokou skupinu cyklistů a díky mírnému sklonu by s ní neměli mít problém ani málo zkušení jezdci. Ale ne každý si troufne absolvovat sjezd v horách po přírodním povrchu. Nevadí, cyklotrasa z Hrebienku do Starého Smokovce vede po asfaltové cestě a zvládnou ji i rekreační cyklisté.

 

6. Zábava pro dospělé

Originální music club Humno si rozhodně nenechte ujít. Přes den slouží jako oblíbená restaurace a večer jako diskotéka, což není úplně běžné. Ještě víc vás ale překvapí skutečně neobvyklé zařízení klubu: interiér zdobí cadilac, ve kterém se vozila známá popová hvězda Madonna, stojí tu i vestavěná sněhová rolba a původní lyže Tomáše Bati.

 

 

7. Tip pro rodiny s dětmi

Kromě naučné stezky vedené romantickou krajinou kolem Skalnatého plesa vznikl v Tatranské Lomnici a okolí Hrebienku projekt eko-mini parku Tatranská divočina. Děti budou nadšené z poznávání lákavé „Země svišťů“
s originálními prolézačkami, lanovým mostem, sochami zvířat a dalšími atrakcemi. Aktivní ratolesti se vyřádí i ve spoustě soutěžních disciplín.

Děti se vyřádí ve svištím ráji v eko-mini parku Tatranská divočina.