Drobné změny, co vám umažou kilogramy: Vyzkoušejte!

Drobné změny, co vám umažou kilogramy: Vyzkoušejte!

Ne, nemusíte se dřít v posilovně a nesmyslně hladovět, aby se ručička vaší váhy uráčila pohnout z místa. Zapomeňte na striktní dietu, co vám ukradne dobrou náladu a vycucne energii. Naopak to zkuste nenásilně, lehce a tak, že vás to prostě začne bavit. ID-10036676

 

Prvním krokem ke změně je si uvědomit, jaké návyky jsou ty, co vašemu zdraví ani hmotnosti celkově neprospívají, ale spíše mají na vině zcela opačný efekt a tím je nárůst tukových polštářků. Jakmile stopnete noční nájezdy na vaši ledničku, odpustíte si tuto kratochvíli a nahradíte ji dobrými návyky, vaše křivky budou dostávat ty správné tvary.  

Udržujte si optimismus a dobrou náladu

Pokud se budete na svět mračit a stresovat se zbytečnostmi, které stejně nemáte možnost ovlivnit, dřív nebo později se propadnete do nekonečné deprese a její projevy budete tišit zase a jenom přejídáním. Jenomže byť sebelepší smetanové věnečky, nebo koňakové špičky z cukrárny vás smutných myšlenek nezbaví. Hledejte příčinu toho, proč se vám po tvářích koulejí slzy, nebo z jakého důvodu jste nespokojena, vyždímaná z energie a celkově bez života. Když se psychicky i tělesně budete cítíte dobře, nebudete mít sklony se předávkovat čokoládou, jídlem z fast foodu, nebo zásobit mrazák zmrzlinou a spíž dvojkou vína. ID-100177992

Naučte se milovat zdravé jídlo

Proti svíčkové se šesti nic nenamítáme, ale pokud na ni budete ujíždět často, to, co uvidíte v zrcadle, se vám nebude líbit. Ukořistěte v krámě filet z lososa, připravte si k němu sálat s balkánem, jindy upečte pstruha na mandlích, posnídejte domácí jáhlovou kaši s ovocem, energii dobijte prostřednictvím smoothie a milované těstoviny, knedlíky a brambory vymeňte za bulgur, quinou, nebo kuskus.

Nekupujte mlsky a další lákadla

Pokud nebudete mít doma tabulku mléčné čokolády, nikdy ji nespořádáte celou na posezení. V případě, že vás honí mlsná, spořádejte ovocný salát s trochou zakysané smetany. A když máte chuť na chipsy, přelstěte chuťové pohárky a naservírujte jim sýr spolu se zeleninou a trochou domácí dresinku. Ono se to nezdá ale tato kombinace chutná božsky.ID-100151234

Odpusťte si pár hříchů a váha půjde dolů

Pijete slazené vody, limonády a tomu podobné tekutiny plné cukru? Začněte pít neslazenou vodu a uvidíte, že zaznamenáte klesající kila. Omezte sladké, bílé pečivo stopněte na minimum, zakousněte se toho celozrnného a co se týká uzenin, tak preferujte jedině kvalitní šunku.

Přispěte si

Nevysedávejte před televizí dlouho do noci a zalehněte dřív, než jste zvyklá. Skvěle si odpočinete, vstanete svěží a i v polovině dne budete mít energii. Takže už nesáhněte po energy drincích, ani čokoládové tyčince, abyste doplnila deficit.

Relax pro duši a pro tělo trénink

Po duševní stránce zrelaxujete pohledem na další pokračování sladkobolné limonády a naopak tu fyzickou nakopnete na rotopedu, nebo orbitreku. A další výhodou je fakt, že při aktivním sledování televize nebudete mít chuť,a ani příležitost mlsat.

freedigitalphotos.net