Tipy pro bílé zuby aneb jak mít zářivý úsměv

Tipy pro bílé zuby aneb jak mít zářivý úsměv


Spoustu věcí lze ovlivnit

Co nenadělí příroda, tomu musíte pomoci sami. A na co sami nestačíte, s tím naštěstí může pomoci odborník. Není třeba však hned běžet za stomatologem. Spoustu věcí zvládnete sami. Pěknou bílou barvu zubů dokáží pokazit i některé potraviny a nápoje. Bohužel mezi ně patří často ty velmi chutné a jinak zdravé, například borůvky, mrkev nebo červené víno. Nejhorší vliv na bělostný úsměv však má kouření. Kromě celkové škodlivosti, je jeho dopad na žádoucí bílou barvu zubů naprosto fatální. Když se tedy tohoto zlozvyku dokážete zbavit, ocení to nejen váš organismus, ale přidá to rozhodně na půvabu i vašemu úsměvu.

Náš TIP?
Vyzkoušejte bělící pasty a pudr MY WHITE SECRET!

Péče o zuby

Nejen kazivost, ale i vzhled zubů zásadně ovlivňuje správná péče o váš chrup. Samozřejmostí by mělo být pravidelné a pečlivé čištění zubů. Je však třeba se při něm vyvarovat chyb. Některé z nich jsou přitom značně rozšířené. Vaše zuby nepotřebují drhnout vší silou tvrdým kartáčem, jako dřevěná podlaha v námořnické kajutě. Tím jim spíše škodíte. Zvolíte-li příliš tvrdý zubní kartáček, můžete svému chrupu dost uškodit.

Použití takovéhoto kartáčku má velmi často negativní vliv na měkké tkáně obklopující zuby a dásně tak mohou postupně ustupovat, čímž se obnažují krčky zubů. Vhodný kartáček by neměl mít zbytečně dlouhou čistící plochu, ale naopak by měl mít husté a měkké štětinky, které jsou šetrné jak k zubům, tak dásním. Při čištění na zuby netlačte, ale systematicky a postupně vyčistěte všechny plochy.

A nezapomeňte na mezizubní prostor! Řada lidí má bohužel ještě dnes pocit, že mezizubní prostor čistit nemusí. Opak je pravdou a mezizubní kartáček by rozhodně neměl zahálet při každodenní péči o zuby.

 

 

 

Text:(miž)