Podzimní seriál: Magické zeleninové nápoje pro zdraví i krásu! 2. díl

Cibulová šťáva -  vyléčí tělo uvnitř i vně Pro zdraví: Tento nápoj je tím, že způsobuje rozšiřování cév, perfektní prevencí proti skleróze, ničí škodlivé kvasinky a především naprosto restartuje celé dýchací centrum. Šťáva je výborná proti kašli a při nemoci


Cibulová šťáva -  vyléčí tělo uvnitř i vně

Pro zdraví: Tento nápoj je tím, že způsobuje rozšiřování cév, perfektní prevencí proti skleróze, ničí škodlivé kvasinky a především naprosto restartuje celé dýchací centrum. Šťáva je výborná proti kašli a při nemoci perfektně podporuje imunitní systém. Snižování hladiny škodlivého cholesterolu v krvi je další úžasnou vlastností cibulové šťávy. Pomáhá předcházet zdravotním komplikacím, jako jsou křečové žíly, poruchy prokrvování (např. studené ruce a nohy), hemoroidy, ale i závažnějším, jako je např. infarkt. Je blahodárná na žaludek a střeva, kde napomáhá udržet zdravou mikroflóru. Také zlepšuje chuť jídlu a následně i trávení potravy, protože stimuluje produkci žluče a žaludečních šťáv. Nápoj se díky svým dezinfekčním a antibiotickým účinkům používá i k léčení kožních nemocí, jako jsou plíseň nebo bradavice.

Něco extra: Cibulová šťáva je přírodní afrodiziakum, zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů a stimuluje libido.

Pro krásu: Pokud vás příliš neláká konzumace tohoto nápoje, nezoufejte, pomůže vám i jinak. Na noc si jí potřete celou délku vlasů, zabalte fólií a omotejte ručníkem. Do rána nechte působit a omyjte. Cibulová šťáva je totiž perfektní v boji proti silně se mastícím vlasům!

Mrkvová šťáva – posílení organismu, opálení, které nevybledne

Pro zdraví: Všechno, co už jen ošklivě zní a může to být v našem těle, šťáva z mrkve zaručeně zničí. Jejím pitím proto zatrhnete „tipec“ hnilobným bakteriím, cizopasníkům, vředům, plísním i kvasinkám. Zvyšuje odolnost proti infekcím, zabraňuje onemocněním očí, zánětu krčních mandlí, a dýchacího ústrojí. Také léčí chudokrevnost, nemoci kardiovaskulárního systému, ledvin a jater. Zabraňuje dokonce i vzniku ledvinových kamenů.

Pro krásu: Díky obsaženému barvivu, karotenu, který se dostane do kůže je mrkvová šťáva bezkonkurenčně nejlepší způsob, jak docílit bronzové pleti. Také pomáhá zachovat zuby (tzn. zmírňuje riziko paradentózy a řídnutí skloviny) a strukturu kostí.  A aby toho nebylo málo, omlazuje a celkově zlepšuje kvalitu pleti.

Bramborová šťáva – lék pro váš žaludek

Pro zdraví: Šťáva ze syrových brambor pomáhá při nemocech žaludku a trávicího traktu, protože reguluje vysokou hladinu kyseliny v žaludku a působí proti křečím. Zmírňuje a při časté konzumaci dokonce i léčí nervové a svalové potíže. Pomáhá také játrům při odstraňování toxických látek z těla. Brambory jsou ideální při arterioskleróze, srdeční slabosti, angině pectoris či infarktu myokardu a hypertenzi, protože obsahují malé množství tuků a sodíku, a naopak jsou bohaté na draslík, který se podílí na snižování krevního tlaku.

Pro krásu: Koupel ve šťávě z brambor  pomáhá léčit atopický ekzém. Neutralizuje kyselé prostředí v organismu tak, aby se zmírnily svědivé projevy na kůži při kvasinkových plísních v intimních partiích. Také je tento nápoj účinný v péči o regeneraci namáhané pokožky. Působí blahodárně do hloubky pokožky a regeneruje ji. Používá se i k ošetření drsných a popraskaných rukou.

Šťáva z hlávkového salátu – uklidní, léčí a podporuje plodnost

Pro zdraví: Tato šťáva má uklidňující vlastnosti, působí protikřečově a prospívá při chorobách trávicího traktu, žlučovodu, močovodu a při různých neurózách. Je účinná při léčení černého kašle. Salátovou šťávou také ve svém těle aktivujete vitalizující síly a doslova probudíte své ochablé svaly, posiluje i činnost  srdce. Podporuje i aktivitu a bdělost mozku a blahodárně působí i v nervové soustavě. Uvolňuje zácpu a je vhodá jako doplněk stravy při dietách pro osoby trpící žaludečními vředy a tuberkulózou. Také snižuje možnost potratu, a později, při kojení prospívá tvorbě mateřského mléka.

Něco extra: Dokonce i tato šťáva podporuje libido, takže je takovým mírným přírodním afrodisiakem.

Pro krásu: Tato šťáva podporuje růst vlasů a znovuzískání jejich přirozené barvy. Také zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Dodává svěží vzhled pokožce, kterou hydratuje zevnitř.

 

Text: Ela Procházková