Jak se (ne) chová skutečná dáma?!

Jak se (ne) chová skutečná dáma?!


Jistě si mnozí z vás vybaví druhý díl romantické komedie „Bridget Jonesová: S Rozumem v koncích“, tedy konkrétně ta část, kdy je smolařka Bridget pozvána na právnický večírek svého vytouženého přítele Marka Darcyho – a asi byste nechtěli dopadnout jako chudák Bridget. No, tomu se dá předejít a vlastně i celkem snadno.... Už od dětství mají všichni lidé vrozenou vlastnost, že si hůře pamatují to, co by dělat měli, nicméně všechno to, co by dělat rozhodně neměli vědí vždy a za všech okolností ( a obvykle to také dělají). Proto bude
i v tomto případě snazší si před vaším „velkým večerem“ zopakovat to, co se absolutně nehodí k pravé dámě
a rovněž to, co pravá dáma nikdy neudělá, co svět světem stojí, jen aby neutrpěla její celková image.

 

Pravé dámy nikdy nenosí masivní šperky
Velké náušnice ve tvaru kruhů - atribut obrazu každé opravdové cikánky. Pokud jste cikánka, pak je vše
v pořádku. Popularita takových náušnic vzbuzuje údiv. Možná je to tím, že opticky zmenší hlavu. Ale v kombinaci s tetováním, piercingem a obarvenými vlasy vás nikdo nebude považovat za skutečnou dámu a to ani v tmavém pokoji bez oken.

Pravé dámy nikdy neukazují své kalhotky
Když je erotika servírována takto otevřeně, nemůže přilákat k jejímu objektu. Erotika je vždy dílem náhody - náhodně spadlé ramínko šatů, na okamžik odhalená punčocha. Proto pozor při výběru šatů s velkým výkrojem na zádech!

Pravé dámy nemají výraz jako pornohvězdy
Některé ženy jakoby při vytrhávání přebytečných chloupků nevěděli včas přestat a výsledkem je zcela vyškubané nebo téměř neviditelné obočí. Úprava obočí pomůže zvýraznit obličej, ale nesmí se přehnat.
S úpravou své tváře to netřeba přehánět ve snaze dospět k naprosté dokonalosti a ničit na nás to hezké, co nám příroda nadělila do vínku.

Pravým dámám nikdy „neulétne“ ani jediné sprosté slůvko
Vulgární vyjadřování svědčí o nedostatečném sebevědomí, o nízké kultuře osoby a rozhodně nesluší nám, ženám. Nemůžeme pak chtít od našich protějšků, aby se k nám chovali jako praví gentlemani a naši ochránci.

Pravé dámy se neopíjejí do němoty
Doslova „nalitá jako váza“ se nekontrolovatelně řehnit každé hlouposti a padat opakovaně k zemi může být zábavné, pokud jste na oslavě narozenin kamarádky a nebo v cirkusu. Opít se tak, že vaše tělo zvláční a vy nad ním nebudete mít kontrolu je jedině cesta k tomu, že vás budou mít všichni za prostoduchou a omezenou osobu, která si zoufale vynucuje pozornost.

Pravé dámy nevyvolávají hádky ani konflikty

Pakliže se nachomítnete k debatující skupině a stane se to, že nebudete souhlasit s vyřčenými názory a postoji, klidně odprezentujte to, co si myslíte, ať každý vidí, že máte svůj názor. Ale ať vás ani nenapadne se začít s oponenty hádat nebo dokonce zvyšovat hlas ve snaze přehlušit ostatní. Raději zapřemýšlejte nad nějakým chytrým argumentem, kterým debatu elegantně uzavřete.

 

 

 

 

 

Text: Ela Procházková