Podtrhněte svou ženskost trendy tunikou

Tento horní díl dámského oděvu se k nám dostal z afrických zemí. Tamní ženy si tuniky oblékají, protože jsou vzdušné, lehké a zároveň je nikde neškrtí ani neobepínají, což je pro odívání na tropickém kontinentu nezbytné, neboť život v těchto končinách skýtá kaž


Tento horní díl dámského oděvu se k nám dostal z afrických zemí. Tamní ženy si tuniky oblékají, protože jsou vzdušné, lehké a zároveň je nikde neškrtí ani neobepínají, což je pro odívání na tropickém kontinentu nezbytné, neboť život v těchto končinách skýtá každodenní fyzickou námahu.


Tuniky jako současný trend

Základním směrem pro stylové a unikátní tuniky je ženskost a ležérnost. Žádaný je harmonický, ležérní a uvolněný vzhled. Díky svému volnému střihu jsou ideální pro každou příležitost. Tuniky delších střihů jsou ideální pro ženy, které mají zaoblené dolní partie. Díky své délce dodávají postavě souměrnost. Volný vzdušný střih všechny nedostatky zakryje. Tuniky se nosí ve všech možných i nemožných barvách. Bývají zdobené výšivkami, korálky, krajkami nebo kamínky. Často je můžete vidět i se šněrováním nebo límcem. Mohou mít dlouhý, krátký nebo 3/4 rukáv. Mezi barvami hrají prim zemité a přírodní tóny jako hnědá a zelená. Pěkně a romanticky vypadají tuniky s droboulinkým potiskem.

Tuniky se nosí většinou v kombinaci s obepnutými kalhotami. V teplejších dnech postačí plátěné kalhoty nebo tzv. capri, neboli 3/4 , obepnuté kalhoty. Zároveň vypadá tunika velmi pěkně v kombinaci s džínovou sukní. Pozor ale na délku sukně. Tuniku byste měli kombinovat se sukní kratšího střihu – v případě delších sukní by té rozevlátosti bylo až moc a nikdo asi nechce vypadat jako „od kolotočů“.

Tuniku si velmi oblíbili i nastávající maminky. Díky svému volnému střihu jsou velmi pohodlné a skryje se pod ni i pomalu narůstající bříško. V tunice budete i s již velkým bříškem vypadat přitažlivě a žensky. Pokud nepotřebujete nic maskovat, vsaďte na delší saténové, lesklé tuniky, například se zvířecím vzorem a tzv. netopýřími rukávy. V pase tuniku stáhněte páskem a doplňte o střevíčky na korkové platformě (můžete zvolit i klasický podpatek). Milovnice pohodlí se nemusí bát ani blyštivých pantoflíčků nebo flip flopů (žabek). Teď už vám chybí jen nasadit obří sluneční brýle, vlasy nedbale elegantně stáhnout do rozcuchaného drdolu, chopit se stylové mega kabely a můžete vyrazit do města.

 

 

Text: Ela Procházková