Směr romantika! Nechejte se nalákat vůní koření na božský Zanzibar!

Směr romantika! Nechejte se nalákat vůní koření na božský Zanzibar!

Pokud si chcete přičichnout k nefalšované exotice, která láká na turisty vyhledávané aspekty jako jsou nekonečné pláže s bílým pískem, azurová modř Indického oceánu, nebo stálé hřejivé klima, vydejte se právě na Zanzibar. Zahoříte k němu hlubokými sympatiemi, a i kdy


Pokud si chcete přičichnout k nefalšované exotice, která láká na turisty vyhledávané aspekty jako jsou nekonečné pláže s bílým pískem, azurová modř Indického oceánu, nebo stálé hřejivé klima, vydejte se právě na Zanzibar. Zahoříte k němu hlubokými sympatiemi, a i když byste si přáli vidět exotiku alespoň jednou za život, budete se potýkat s touhou se na tento rajský kout zase vrátit. Co vás na ostrově 35 km od pevniny východní Afriky čeká za dobrodružství?

Nungwi Beach, Zanzibar – Tanzania:

Ach ty pláže! Lokaci na dovolenou ale vybírejte dobře.

Co se týká pláží, tak ty vás dokonale odzbrojí svojí krásou, jakmile vklouznete na balkon s výhledem na oceán, pokaždé vám ta podívaná sebere dech. Pokud se nechcete jenom dívat, ale holdujete plávání a jiným vodním sportům, vybírejte destinace na severu. Odliv s přílivem tady nedisponují takovou mocí jako na východě, kde se hřejivý oceán promění na brouzdaliště, kde můžete objevovat podmořský svět v pozici, aniž byste si namočili hlavu. Wonderful Zanzibar http://www.travelandtransitions.com/destinations/destination-advice/africa/: Za profláknutou pláž z hlediska popularity patří Ras Nungwi. Naopak svoji krásu si ponechává a navíc nabízí dostatek soukromí rajská Kendwa, kde se vám romantika s minimem turistů podaří zažít na vlastní kůži. „Celý život jsem snila o tom, že se vydám na Maledivy, na ty jsem si ale musela díky vysoké ceně nechat zajít chuť. Partner mě zlákal na Zanzibar, a já příznávám, že ty tóny a odstíny modré, kterými tady disponuje Indický oceán jsou shodné s těmi maledivskými. Dokonce mi to potvrdila kamarádka, která se odtamtud loni vrátila a my dvě měly možnost porovnat fotky. A když navíc připojím fakt, že na Maledivách se můžete ukousat nudou, tak na Zanzibaru rozhodně ne,“ líčí své poznatky Adéla.

Nezapomenutelné safari

Serengeti National Park in Tanzania, Africa: Máte to coby kamenem dohodil k východní Africe, a tedy k Tanzánii, a tak byste si výlet mezi africkou zvířenu rozhodně neměli nechat ujít. Jakmile totiž zahlédnete modelky savany, žirafy, pochutnávající si na delikátních lístcích ve vysokých větvích, popoháněny radostí mrštné, skákající antilopy, obávané predátory (gepard, levhart, lev), a na sklonku dne se zaposloucháte do tajuplných zvuků noční přírody místy až nahánějících hrůzu, budete mít jasno v tom, že ty peníze jste nemohli utratit lépe. Samo o sobě zážitkem je také přenocování v kempech národních přírodních rezervací, odkud můžete z bezpečí pozorovat zvěř, která přichází v noci uhasit žízeň k napajedlům. Doporučujeme národní park Ngorongoro, nebo Serengeti.

Co dál Zanzibar ukrývá?

Pokud jste propadli songům kapely Queen, navštivte rodné město Stown Town hlavního leadra kapely Farouka Bulsary. O kom že je to řeč? Tak přesně zní rodné jméno Freddieho Mercuryho. Jeho rodný dům tady nestojí, za to můžete zamířit do baru, který nese jeho název. buy spices from zanzibar - Google Search: Stone Town nabízí zákoutí starých uliček, které budí dojem jako byste se rázem ocitli v pohádce Tisíce a jedné noci. Tržiště voní kořením, spatříte mešity, Arabskou pevnost a také náměstí, kde se dříve obchodovalo s otroky. Lákadlo představují také plantáže, kde se pěstuje aromatické koření jako hřebíček, vanilka, muškátový oříšek, nebo skořice. Nejenomže uvidíte na vlastní zraky, jak takové koření vypadá v přírodě, ale také si přičichnete k nefalšované vůni.

Co je třeba vědět?

Aktuálně není potřeba žádné povinné očkování, vyplatí se ale zdravotní situaci si ověřit u cestovní medicíny. Nejlepším obdobím na cesty je období od června do října, ale turisté na Zanzibar rádi míří v období prosince a lednu. Na ostrově převažuje islám, proto je třeba dbát pozornosti, co se týká místních zvyklostí. pinterest.com