Malé černé pro dokonalou ženu

Malé černé pro dokonalou ženu

Ne nadarmo se jim říká malé černé, protože jsou to šatičky nehonosné, s elegantní délkou ke kolenům nebo maximálně do půli lýtek, ozdobené maximálně nějakou vychytávkou ve střihu.
No a jsou zásadně černé. Vyrazit v nich můžete na koktejl, na vernisáž, na společenskou večeři s klientem i s partnerem, do divadla nebo na SILVESTROVSKÝ večírek.


Materiál je důležitý

Na látce se v tomto případě pozná dobrý vkus, protože na té se nesmí šetřit. Malé černé najdete samozřejmě
i v nabídce butiků i konfekčních obchodů, tady ale právě pečlivě vybírejte kvalitní materiál. Šikovné a praktické jsou vždy moderní úplety, samozřejmě v případě, že máte postavičku, při níž si můžete dovolit pouzdrové šaty. Elegantní a nikdy nestárnoucí je také vlněný žoržet, látka, z níž se malé černé dají ušít i ve střihu, který skryje nějakou tu nedokonalost. Doporučení? Strečové materiály, které zdaleka nemusí být zpracované jen „k tělu“, ale třeba v menší a silnější postavě lichotícím princesovém střihu – tedy přestřižené pod prsy a dolů volně splývající a mírně rozšířené. Výhoda těchto materiálů je v tom, že jsou šatičky vždy pohotové. Třeba i na služební cestě – složíte je do kufru a vyndáte je nepomačkané, takže je můžete hned obléknout.

Nebojete se výstřihu

Právě horní část malých černých je to, co dělá váš model originálním. Jde o šaty společenské, takže dekolt ozdobený šperkem nebo nápadnou bižuterií na krku je tady přímo na místě. Výstřih volte tak, aby lichotil vaší tváři – špičatý třeba z překřížených pásů prodlouží tvář kulatou a silnější krátký krk, oválný a kulatý výstřih lichotí klasické oválné tváři a odhaluje pěkný štíhlý krk. Zdobivé jsou šikmé úpravy třeba s řasením na jednom rameni nebo jen hladké, zvýrazněné sponou nebo jen třeba do květinového tvaru prošitou aplikací (samozřejmě černou). Z hlubšího výstřihu nemějte strach, důležité je, abyste pod šaty měla dobře tvarovanou podprsenku (pokud ji potřebujete). Jinak je dámský dekolt to, za co se nemá stydět žena žádného věku, i když samozřejmě právě to je místo, kde se léta zapřít nedají.

Rukáv nebo kabátek

Při příležitostech, kdy obléknete malé černé, nebývá nejvhodnější odhalovat ramena. Proto vybírejte raději šaty s krátkým nebo tříčtvrtečním rukávem. Dlouhý nevypadá moc dobře, šaty pak působí příliš smutně. Pokud ráda nosíte šaty bez rukávů, doplňte své malé černé sáčkem nebo bolerkem. Zajímavým módním prvkem posledních let jsou bolerka s dlouhými rukávy, která nemají přednice – přikryjí tedy ruce a záda, ale dekolt ponechají odhalený. I takové bolerko z pružné látky může být originální tečkou vašich malých černých.

Novinka v klasickém stylu

Módní návrhářka Taťána Kovaříková má černou barvu v oblibě, není tedy divu, že malé černé najdete prakticky v každé její kolekci. Nechte se inspirovat možnostmi, které její elegantní modely nabízejí. Značka Tatiana vám předkládá luxus, pohodlí a originalitu – a to je jistě to, co byste ve svém šatníku ráda měla.

 

 

 

Text: Gabriela Koulová