Říct či neříct kamarádce, že jí zahýbá ?

Říct či neříct kamarádce, že jí zahýbá ?


Jste si jistá, že víte mnoho o tajném poměru muže, kterého miluje vaše blízká kamarádka (nebo nedej bože příbuzná)?

Sama jste v šoku a nedá se to pomalu vydržet. Kéž by se to dalo vzít zpět a vy o ničem nevěděla nebo nebyla přímo svědkem!

Je několik možností, proč byste to kamarádce či dobré známé chtěla vlastně sdělit. A je podstatné si ten pravý důvod nejprve přiznat. Tím se totiž pro vás dost liší odpověď na – říct či neříct.

Pokud je ta žena upřímnou a milou osobou, které si vážíte a máte ji moc ráda – jistě si nepřejete, aby jí ten bídák nadále vodil za nos. Čekala jste nějakou dobu, ale on se nevzpamatoval a vesele pokračuje. Nezaslouží si vaši kamarádku a ona by měla určitě vědět, koho si vzala/chce vzít. V takovém případě by se o „udání“ snad mělo uvažovat. V těch dalších méně pravděpodobně.

Může to být totiž také jedna z těch přítelkyň, se kterou podvědomě soutěžíte. Máte se rády, ale neukazujete před sebou nikdy svoje slabosti. Možná jí i v horším případě v některých těžších chvilkách trochu závidíte.
A pak najednou víte něco, co by ji mohlo změnit život nebo minimálně pohled na dosavadní vztah. Chcete jí to říct, protože cítíte tu obrovskou zradu a zároveň ji chcete tak trochu vyhodit ze sedla.

Vždyť to její chlubení svým miláčkem se už nedá poslouchat!

Tím se dostáváme ke třetí možnosti. Vaše kamarádka je fajn holka, co se týče jejího vyvoleného – ztratila asi hlavu. Nemluví o ničem jiném a zahlcuje vás informacemi, které vás v takovém množství už ani nezajímají. Bolí vás u srdce, když vidíte její nadšení. Protože víte, kde spal minulý víkend, když odjela za svou babičkou. Toužíte jí to říct hlavně proto, aby konečně přestala žvanit.

Anebo jste zkrátka drbna, co si nemůže nechat nic pro sebe. Mícháte se tak občas do věcí, do kterých vám nic není. A máte dojem, že pokud se dozvíte něco tak podstatného, musíte s pravdou ven. Vždyť vy byste to také chtěla vědět! Nebo ne?

Správně bychom asi neměly s nikým mluvit o ničem, do čeho nám nic není. Ať se to někomu líbí nebo ne, taková je pravda.

Někomu instinkt radí jinak a občas je nutné se jím řídit. Chce to velkou dávku odvahy, prozradit takové tajemství. Podívat se té nic netušící do tváře a zdrtit jí nepříjemnou pravdou. Budete se cítit podobně, jako byste sama něco provedla.

Běžte do toho!

Ženy by měly držet za jeden provaz! Ale jakou vlastně čekáte reakci?

Snad si nemyslíte, že vám ta nešťastnice padne kolem krku a poděkuje za váš hrdinský čin? Bude vám nadosmrti vděčná, že jste ji osvobodila ze spárů toho hříšníka?

V žádném případě!

Nebude vám chtít věřit, bude jí zle a vám také – mnohem víc než předtím. Možná bude plakat i zuřit a vám dá velkou práci, aby slíbila, že svému partnerovi neprozradí zdroj – tedy vás.

Její miláček totiž bude zatloukat a může se stát, že jediným důkazem zůstanete právě vy a vaše svědectví. Všechno může skončit hádkou nebo získáte pekelně naštvaného nepřítele.

Proto si raději ujasněte, zda chcete podstoupit něco tak riskantního, z čeho nepovede cesta ven.

Ti dva spolu mohou nakonec zůstat a vy budete tak trochu odstrčená. Vaše kamarádka vám nebude umět vysvětlit, proč se tak rozhodla a možná se vám bude vyhýbat.

Anebo se díky vám konečně odtrhne od toho darebáka a bude mnohem šťastnější. To je ta dokonalá varianta.

 

Představte si na jejím místě sebe a zachovejte se tak, jak by vám vyhovovalo. Ale nečekejte, že reakce bude zrovna taková jakou si přejete. Něco ve vašem přátelství se může změnit navždy.

 

 

 

Text: mh