Jak naložit s vlastní nevěrou?

Jak naložit s vlastní nevěrou?

Především nikdy neříkejte nikdy. Čím více budete šokovaná kamarádčiným vyprávěním
o odporném cizoložství a čím hlasitěji budete moralizovat – tím dříve budete sama na jejím místě. Soudit druhé v tomto ohledu není v naší pravomoci.


 

Existuje mnoho důvodů, proč k nevěře dochází a ne všechny můžeme mít pod kontrolou.

Každý k tomu přistupuje individuálně, proto rady nemusí fungovat pro každého. Je hezké, že někomu nevěra pomohla upevnit vztah – ve vašem případě to ale může mít opačný efekt. Někdo si začne vážit toho, co má. Jenže jiný ochutná zakázané ovoce a už se veze.

Jak ale ustát vlastní nevěru?

Na svého milého byste vychrlila veškeré nadávky a možná obsah skříně. Na sebe jste samosebou trochu shovívavější. Černé svědomí, živé sny a pohled do očí toho druhého mohou člověku komplikovat život. Všechno se to ale odehrává ve vás a nemusíte být tak dobrá herečka, abyste se ovládla. Pokud doma nemáte psychologa.

Co zůstane nevyřčeno, jakoby nemělo skutečný rozměr. Proto nikomu nic neříkejte.

Máte pocit, že to ze sebe musíte dostat? Tím, že se u vína někomu svěříte, problém jen zveličíte, umocníte
a pojmenujete.

Pokud se tak stalo, musíte věřit, že ta dobrá duše umí mlčet jako hrob. Podobné drby se totiž šíří skoro samy.

Svěřila jste se dokonce více uším? Pak si zahráváte a možná si podvědomě přejete, aby se o vaší nevěře partner dozvěděl.

Promluvte si o tom sama se sebou. Někde v klidu na procházce nebo během cvičení. Slibte si, že si to se sebou vyříkáte dejme tomu během deseti minut a nebudete se k tomu vracet pořád dokola. Když takovou dohodu dodržíte, máte vyhráno.

Možná se pak budete dívat na váš vztah docela jinak a poznáte sama sebe.

Strach z důsledků nechráněného vášnivého zážitku, případně ochromující hrůza z toho, že se to někde provalí - napovídá, že život nevěrnice není nic pro vás.

Řeknete si, že ani muži to nemusí mít se svým svědomím jednoduché zamyslíte se, jestli to ve většině případech vůbec stálo za to.

Veškerá pravidla nebo rady ale ztrácí význam ve chvíli, kdy jste se díky své nevěře zamilovala do někoho jiného a jak je obecně známo – ženy to mají ve zvyku. Potom přejeme hodně štěstí a co nejméně komplikací!

 

 

 

Text: mh