Šest mýtů o sexu

1. Muži myslí na sex každých sedm vteřin. Ano, muži myslí na sex, ale vy přece taky. Ale taky vás přece zajímají nové barvy v kuchyni a vašeho partnera zase nová škodovka. Myslíte si, že muži při rozhovoru o zajímavém tvaru kapoty v mozku co sedm sekund probleskuje rudý náp


1. Muži myslí na sex každých sedm vteřin.

Ano, muži myslí na sex, ale vy přece taky. Ale taky vás přece zajímají nové barvy v kuchyni a vašeho partnera zase nová škodovka. Myslíte si, že muži při rozhovoru o zajímavém tvaru kapoty v mozku co sedm sekund probleskuje rudý nápis sex? Podle vědců muži nemyslí na sex každých sedm sekund, jak se traduje, ale 54 procent mužů jednou či víckrát denně a pozor 43 procent jen několikrát týdně či měsíčně. Zbytek mužů dokonce méně jak jednou měsíčně.

2. Většina žen vyvrcholí během předehry.

Ano, řada žen nezná vaginální orgasmus, ale neznamená to, že většina jich vyvrcholí jedině při dráždění klitorisu. Pouze třicet procent žen není schopno prožít vaginální orgasmus. Nejčastěji ale ženy mají orgasmus, když se uspokojí samy.

3. Existuje mapa erotogenních zón.

Stejně jako má každý jiný tvar nosu a jinak reaguje na vůni lípy, reagují lidé různě na sexuální podněty. Každého vzruší něco jiného, i když asi každý zažil, jak mu nový partner začal cvičně líbat ušní lalůček. Neexistuje tedy nějaká jednotná mapa erotogenních zón lidského těla, někdo reaguje na hlazení, pro druhého to nic neznamená.

4. Sperma je kalorická bomba.

Sperma sice obsahuje řadu pro tělo důležitých látek jako je vitamin C, zinek, vápník, hořčík, draslík a sodík. Vedle toho i bílkoviny a fruktózu, ale v tak nepatrném množství, že jedna ejakulace se rovná pouhých 6 kalorií.

5. Milovat se na nezvyklém místě je maximálně vzrušující.

Jenže při sexu funguje i hlava, a když se budete cítit nesvá, budete místo vzrušení prožívat akorát tak trapnost situace. V lese vás může trápit jehličí a pomyšlení na houbaře, ve zkoušecí kabince v obchodě představa, že byste mohli probořit křehkou stěnu.

6. Přerušovaný sex zabrání početí.

Při přerušované souloži možná přerušíte prožitek či cestu k vyvrcholení, ale otěhotnět můžete, jakmile do vás muž vstoupí. Už při pouhém vzrušení se na mužově žaludu může objevit kapička ejakulátu, ve které se má k světu dobrý milion spermií. A jak známo, stačí, když se s vajíčkem spojí jedna jediná.

Text: mž