Jak mám dítěti představit svého přítele?

Jak mám dítěti představit svého přítele?

První schůzka musí být zážitek Dítě potřebuje čas, aby se vyrovnalo se ztrátou otce, který už s vámi nežije pod jednou střechou. Asi není vhodné si hned druhý den po jeho odstěhování přivést domů nového partnera. Je nutné, aby se dítě nejdřív se situací, kdy vídá s


První schůzka musí být zážitek

Dítě potřebuje čas, aby se vyrovnalo se ztrátou otce, který už s vámi nežije pod jednou střechou. Asi není vhodné si hned druhý den po jeho odstěhování přivést domů nového partnera. Je nutné, aby se dítě nejdřív se situací, kdy vídá svého otce jen někdy, vyrovnalo. Ale později to vyplyne ze situace – pokud s někým už nějakou dobu chodíte a cítíte, že by bylo vhodné ho dítěti představit, rozhodně ho nevoďte domů, ale sejděte se poprvé na neutrální půdě, běžte společně třeba do ZOO. Nebo prostě tam, kde má váš přítel šanci vaše dítě zaujmout svými znalostmi nebo nějakým neobvyklým zážitkem. Rozhodně by to neměla být cukrárna, kde se budete nad zmrzlinovými poháry cítit škrobeně. Prostě s přítelem naplánujte něco, co vaše dítě ohromí.  A potom se ho doma neptejte, jak se vaší ratolesti váš přítel líbil, ale slibte mu někdy v budoucnu další podobný zážitek.

Mami, kdy zas půjdeme?

Pokud si to dítě užilo, samo bude škemrat o pokračování. A časem se mu v hlavince usadí poznatek, že je ten nový strejda úplně boží, protože umí vymýšlet bezva zábavu. Pak už je jen otázka času, kdy si bude samo přát, aby ho vídalo co nejčastěji.

Samozřejmě takový plán klade i nároky na vašeho partnera. Musí se snažit dítě získat, ba dokonce okouzlit. Ne tím, že mu bude potají cpát do pusy bonbony, ale atraktivitou své osobnosti. Pokud si při prvních schůzkách bude všímat především vás, a dítě si k sobě jen tak „přiberete“, vezměte jed na to, že na něj dítě začne žárlit.  Středobodem schůzky musí být dítě, ne vy. A ještě něco: ta zábava, kterou dítěti předhodíte jako „udičku“, by se měla lišit od té, kterou mu poskytuje vlastní táta. Jinak hrozí, že dítě začne srovnávat.

 

 

 

 

Text: eh