Vraťte sex do hry...

Vraťte sex do hry...


Milostná sínusoida

Láska a věci s ní související patří k nevyzpytatelným oblastem našeho života.  Je to jako na houpačce. Jeden den se zamilujete, pár měsíců se vznášíte na růžovém obláčku, všecko je krásné i sex je úžasný. Statistiky hovoří o tom, že přibližně po půl roce přechází vztah do fáze, o které se mluví jako o „střízlivění“. Lidí si pomalu začínají uvědomovat svoje chyby, nemilují se už tak často. Podle psycholožky se však právě v tomto období rodí skutečná láska. Partnerova negativa už dokážete objektivně zhodnotit, uvědomujete si rozdíly, jednoduše začínáte jeden druhého vidět reálným pohledem. Pokud ten „pohled“ vydržíte a navíc dokážete akceptovat vše, co vidíte, jste na nejlepší cestě k harmonickému vztahu.

Když křivka pokulhává

Harmonický vztah i skutečně můžete prožívat až do chvíle, kdy je váš sexuální apetit tzv. na stejné vlně. Zpočátku se opravdu milujete čtyři- až pětkrát týdně. Postupně se ale většina vztahů dostane do tzv. sexuální krize. Nejste ještě ve fázi, kdy se vymlouváte na bolest hlavy, ale už vám ani to zadní sedadlo auta nevoní tak jako kdysi. Většinou je to právě žena, komu začíná vyhovovat spíše pomalejší tempo a sex ji stačí už jen 2-3 krát do týdne. Někdy i méně. Partner jen nechápavě kroutí hlavou a ptá se sám sebe, kam se poděla ta dračice, která se nebránila ani těm nejbizarnějším sexuálním dobrodružstvím. Je možné najít odpověď v lidské podstatě? Podle sexuologů je to v přírodě zařízené tak, že je to právě žena, které sexuální žádostivost až do čtyřicítky narůstá. Muž by měl být spíše ten méně aktivní, protože se na svém vrcholu nachází kolem 20. roku života. Tento přírodou zařízený model, mezi odborníky nazývaný také „sexuální křivka“, však často v reálném životě nefunguje. Znamená to, že moderní pár 21. století žije proti přírodě? Kde se stala chyba, když je ve vztahu žena ve věku 20-30 let méně žádostivá než její o pár let starší partner?

Do boje!

Faktorů, které ovlivňují sexuální život, je opravdu mnoho. Bez ohledu na věk, na nás působí prostředí, ve kterém žijeme, každodenní stres, neustálý nedostatek času, rozdílný denní režim a podobně. Toto všecko jsou opravdu silné prvky, které dokáží zamávat se sexuálním životem i toho nejzamilovanějšího páru. Dobrou zprávou je,
že s rozdílnou chutí na milování můžete celkem úspěšně bojovat. A nemusíte kvůli tomu hned běžet za sexuologem. Přinášíme vám pár jednoduchých rad, které vám pomohou dostat váš milostný život zpět do kondice:

1. Komunikace

Ideálním začátkem je, když se s partnerem shodnete na tom, že otevřenost v komunikaci je nevyhnutná.
Snáz se poperete s problémy a vyhnete se případným nedorozuměním.

2. Intimita

Najděte znovu s partnerem cestu k sobě! Všimli jste si, že jste v poslední době spíš organizační tým než partneři?  Když se intimita vrátí do života, vrátí se i do postele. Věnujte se víc jeden druhému, všímejte si partnera a snažte se ho každý den nějakou drobností potěšit. Zapomeňte na chvíli na pracovní starosti, nechte je za dveřmi vašeho bytu! Místo nich zkuste najít na partnerovi to, co vás na něm na začátku vašeho vztahu tolik přitahovalo. Nechte se zlákat vlnou něžnosti a hravosti. Odbouráte tak každodenní stres a partnerovo náručí bude pro vás opět příjemným útočištěm.

3. Kompromisy                          

Bohužel, bez nich to asi nepůjde. Na druhé straně, kvůli komu se je vyplatí víc dělat než kvůli milovanému partnerovi?

4. Smějte se spolu

Ne nadarmo se říká, že smích léči. A to nejen tělo, ale i duši! Tak proč ne milostný život? Trocha humoru a nadhledu dokáže odlehčit všechny trapné situace a navodit pohodovou atmosféru.

5. Hrajte si spolu

Nemusí jít o žádné obscénní sexuální praktiky. K probuzení fantazie celkem postačí i obyčejnější hračky. Vyzkoušejte například lubrikační gely, vibrační kroužek, který byl navržený pro zpříjemnění sexuálních zážitků obou partnerů. Vrátit se do dětských let vám umožní sexy pexeso. S dětmi ho ale raději nehrajte, je určené výlučně pro dospělé jako ideální hračka pro lechtivou předehru.