Filmové bonbonky FEBIOFESTU stojí za ochutnání!

Fenič chválí amatérského režiséra Prezident festivalu Fero Fenič, který se stal tváří letošního plakátu s roztomile naondulovaným „filmovým“ účesem a hraje také hlavní roli v originální festivalové znělce (najdete ji na webu Febiofestu) prohlásil, že pro něho osobn


Fenič chválí amatérského režiséra

Prezident festivalu Fero Fenič, který se stal tváří letošního plakátu s roztomile naondulovaným „filmovým“ účesem a hraje také hlavní roli v originální festivalové znělce (najdete ji na webu Febiofestu) prohlásil, že pro něho osobně se událostí roku stal nezávislý dobový film Normalis, který natočil amatérský režisér Jan Wolf (23). „Je to neuvěřitelné, že mladý člověk, který nemá žádné filmové školy ani praxi, vytvořil tak úžasný film. Navíc retrofilm, což je obtížná disciplína. Příběh mladé herečky se odehrává v 60.-70. letech, je velmi poetický a mě na něho upozornil majitel kavárny, kam chodím na kávu. Zpočátku jsem byl skeptický, ale film Normalis mě úplně nadchl a jsem rád, že můj názor nakonec sdíleli i mí spolupracovníci na festivalu, takže film bude mít na Febiofestu premiéru,“ svěřil se Fero Fenič.

Výstavy, koncerty i kino na letišti!

Na festivalu, který startuje ve čtvrtek 24. března v Praze, můžete zhlédnout sto devadesát filmů, zařazených do různých sekcí, které pomáhají divákovi, aby se lépe orientoval v nabídce. Nechybějí filmy asijské, latinskoamerické filmy a jihokorejské, zastoupení má i americká, francouzská a švédská produkce. Festivalovou porotu vede tento rok čestná předsedkyně Dagmar Havlová. Ze zahraničních hostů dorazí například slovenský herec Milan Lasica. Festival doprovázejí i výstavy fotografií a hudební koncerty. Jako naprostou světovou novinku připravili pořadatelé i filmové projekce na letišti Ruzyně, kam bude z pražského Anděla jezdit kyvadlová doprava. Zároveň poslouží kinosál v hale letiště všem turistům kteří si budou chtít zkrátit čekání na zpožděné lety.

INFO

Předprodej vstupenek již začal, takže neváhejte a běžte do kina. Festival se z Prahy po týdnu stěhuje do dalších měst, podívejte na webové stránky Febiofestu, zda dorazí i k vám.

www.febiofest.cz

2 tipy na filmy pro dokonalé ženy

1) Švédský film Milovaná (režisérka Lisa Langseth)

Katarině je dvacet let a žije na bezútěšném městském předměstí, v němž útrpně setrvává bez jakýchkoli plánů do budoucna. Život se jí změní až ve chvíli, kdy objeví hudbu, konkrétně uslyší představení Mozartova Rekviem… Cesta k vnitřní svobodě je ale záludná, plná lží, zrady a nebezpečného vztahu se skladatelem Adamem. Dívka je však pro získání nové identity schopna čehokoli…

2) Brazilský film Elvis a Madona (režisér Marcelo Laffitte)

Elvis je talentovaná fotografka, která si přivydělává rozvozem pizzy. Madona je „drag queen“, kadeřnice, která touží po vlastní show. Při donášce pizzy se světy dvou úplně odlišných „žen“ poprvé protnou a už se nerozdělí. Debutující brazilský režisér Marcelo Laffite natočil svěží romantickou komedii, která využívá originálního námětu, vydařeného scénáře a fungující chemie mezi hlavními představitelkami.

 

Text: www.ivavondrova.cz

Foto: Archív Febiofest