Seychely: Dovolená jako lusk! Zapomeňte na photoshop, tady kouzlí příroda!

Seychely: Dovolená jako lusk! Zapomeňte na photoshop, tady kouzlí příroda!

Žulová skaliska, sněhobílé pláže, azurové moře a ta nefalšovaná tropická atmosféra. Pokud chcete prožít na vlastní kůži rajskou pohádku, potěžkat si nejtěžší ořechy palmy coco de mer, ztratit se v bujném pralesu, spatřit želvy a mít se po všech směrech na výsost kr


Žulová skaliska, sněhobílé pláže, azurové moře a ta nefalšovaná tropická atmosféra. Pokud chcete prožít na vlastní kůži rajskou pohádku, potěžkat si nejtěžší ořechy palmy coco de mer, ztratit se v bujném pralesu, spatřit želvy a mít se po všech směrech na výsost královsky, zamiřte na seychelské ostrovy, odkud se vám domů rozhodně chtít nebude. Vaším přáním bude zakotvit tady už napořád! A třeba mezitím, co budete chytat bronz, natrefíte na bájný poklad, který na pláži Bel Ombré zakopal obávaný pirát.

Laguna Beach,Grand Bahama Island ♠ re-pinned by http://www.waterfront-properties.com/:

Moře, které nemá konkurenci!

Pokud platíte za plážové povaleče se vším všudy, co lehátku ve stínu palmy neodolají a dokáží pět ódy na nespočet odstínů modré, které se budete učit pojmenovávat, na Seychelách se vám zákonitě bude líbit. Ale v případě, že vám pouze plážové nicnedělání nestačí a ke spokojenosti potřebujete něco navíc v podobě lákavého objevování, tak i pro vás tyto spanilé ostrovy vypadající jako klenoty vykukující zpoza Indického oceánu představují trefu do černého. A jestli si pořád nejste jisti, zda máte vyrazit, tak právě tuto destinaci si pro líbánky zvolil jak princ Wiliams s Kate, tak Clooney s Amal. Tip: Nikdy nezapomenete na podívanou, kdy spatříte na pláži procházet se malinké želvy.

Sea turtles on their way, to... North Island Seychelles:

Mahé!

Pokud preferujete čilý ruch, výhody hlavního města s letištěm, možnost vyblejsknout se u menšího Big Bena, omrknout flóru v proslulé botanické zahradě, mořský park, nebo se s romantickým záměrem vhrnout do vykopávání pokladu, ostrov Mahé je pro vás číslo jedna. Ale co se týká liduprázdných pláží, tak o těch si budete moci nechat zdát.

Tady se budete cítit jako trosečnící: La Digue

Turisty opomenutý ostrov, kde se jakoby zastavil čas. Přesně tak nějak na vás tento ostrovní konkurent může zapůsobit. Stopa masového turismu sem prozatím nijak významně nezasáhla, lampy tady nesvítí, noční život končí úderem deváté a celkově tady panuje kýžený klid. V případě, že vám tohle všechno vyhovuje, jeďte dřív, než turisté obšancují i tento kout spanilých Seychel. La Digue, Seychelles

Praslin: Největší ořechy světa, které přejí rozkoši

Co takhle si posvětit vaši lásku tak daleko od všedního stereotypu? A právě Praslin má k tomu ideální podmínky.  Nápoj lásky vám namíchají místní šamani, podarují vám kouzelnými amulety a jakmile natrefíte na plody kokosové palmy coco de meer, údajně se můžete těšit na lechtivé myšlenky, stejně jako místní piráti či námořnici, kteří se potýkali s touhou, protože místní gigantické plody skutečně budí dojem ženského klínu, nebo oblého zadečku. coco de mer Seychelles.:

Vyfotit se se skořápkovými plody o hmotnosti až 30 kg bude samo o sobě zážitkem. Pro tyto kouzelné momenty budete muset do palmového háje sloužící jako přírodní rezervace Valleé de Mai neboli Májové údolí, kde na vás číhá vůně koření, tropického ovoce, ale také zástupci z říše zvířat.Tip: Milujete zvířata a chtěli byste spatřit želvy, jež jsou pro Seychely tolik typické? Vyplujte na ostrůvek Curieuse, ony se totiž tady cítí jako doma.

Tip: Možností je také svatba přímo na Seychelách, která je mimo jiné právně akceptovatelná i u nás v Česku. Nespočet návštěvníků také vyráží za objevováním na ostrov Mauricius s kombinací Seychel.

pinterest.com