Vykoupejte se v horkém moři. Kde? Na Slovensku!

Vykoupejte se v horkém moři. Kde? Na Slovensku!


Plavba na jachtě ani potápění vás sice nečeká, zato si užijete horké koupele ve slané geotermální vodě, která je svým unikátním složením podobná vodě z Mrtvého moře. A má i srovnatelné léčivé účinky! Výborně působí hlavně na dýchací ústrojí, revmatismus, nemoci kloubů, bolesti páteře i na cévní choroby. Díky obsahu síranů pomáhají podhájské termální koupele také pokožce, kterou trápí ekzémy, lupénka a akné.

Chladná hlava, horké tělo
Představte si ten báječný pocit: tělo máte po krk ponořené v horké slané vodě, ze které cítíte léčivé minerály,
a obličej natřený opalovacím krémem vystavujete paprskům časného jarního sluníčka. Vlasy a pleť vstřebávají jemnou mlhovinu, která se tvoří těsně nad hladinou, a vaše mysl se oddává blažené relaxaci…
Horkou koupel můžete sem tam prostřídat s ochlazením v bazénku s teplotou vody 18 stupňů nebo aspoň
s procházkou studeným vzduchem kolem bazénu. Střídání teplot posílí vaši odolnost proti nachlazení a pomůže prokrvit celé tělo. Pan Priessnitz by z vás měl radost!

Třetihorní zřídlo má pořád sílu
Geotermální pramen silně mineralizované vody tryská z hloubky 1900 metrů (z třetihorního zřídla), má teplotu 80 stupňů Celsia a vydatnost 50 litrů za sekundu. Ale nebojte se, opaření vám nehrozí: voda v hlavním termálním bazénu má maximálně 38 stupňů a koupání v ní je jedinečné. V zimě je venkovní areál termálního koupaliště zavřený, v létě je v provozu i aquabazén s vodními atrakcemi, bazén s tobogánem a ostatní atrakce spojené s koupáním a vodoléčbou.

Termály v Podhájské jsou v provozu celoročně
Obec leží u Nových Zámků asi 130 kilometrů východně od Bratislavy a 40 kilometrů od Nitry. Z Prahy pojedete 450 km, z Brna 250 km. 

 

 

 

 

(pic)