Přes Vánoce nepřiberu ani deko!

Přes Vánoce nepřiberu ani deko!


Pokud vezmete naše tipy vážně, nepřiberete přes svátky ani deko!

1. Když vás bude dráždit mísa s cukrovím, vyberte si z různých druhů to nejméně tučné a dejte ho stranou.
A za den si z odstavené hromádky dopřejte jen tři kousky. Jeden ráno, druhý v poledne a třetí kolem páté odpoledne. Čtvrtý už si zakažte.

2. Během Štědrého dne vypijte dva litry minerálky a snězte tři jablka a dva banány. Ke sváteční večeři vám pak bude stačit jeden symbolický kousek kapra, ze kterého stáhnete nacucanou vrstvu strouhanky, a dvě polévkové lžíce salátu. Budete plná a můžete s pobavením sledovat ostatní u stolu, kteří se budou na rozdíl od vás zaručeně přejídat. A vás bude hřát pocit, že zatímco jim bude pod stromečkem těžko od žaludku, vy si budete nadílku užívat bez výčitek svědomí.

3. Když nebude ze společenských důvodů vhodné odmítnout skleničku se sladkým alkoholem, jen si usrkněte
a hned skleničku odložte. A vymluvte se, že máte chuť na víno. To je z alkoholu nejmenší zlo. A pokud budete mít možnost, vzdalte se do kuchyně a zřeďte si ho vodou z kohoutku. Víno totiž povzbuzuje chuťové buňky, takže se pak těžko odolává slaným burákům a chipsům, které na vás budou číhat na každé návštěvě. Jen ať si ostatní dají za vás. Schválně si všímejte, kolik těch kalorických bomb druzí spořádají. Budete mít skvělý pocit, že jdete proti proudu.

4. Každou vhodnou chvilku využijte k pohybu. Rodina sedí u televizních pohádek? Občas si odběhněte do koupelny a udělejte si tam dvacet dřepů. Ujměte se vynášení odpadků a zapomeňte přitom na domovní výtah. Pěkně po schodišti dolů i nahoru. Začalo sněžit? Seběhněte k autu a očistěte ho smetáčkem. Hledejte si i další důvody, jak uniknout všeobecnému povalování se u televize.

5. Poslední den v roce není od toho, aby se člověk po půlnočním přípitku odvalil od stolu s plným žaludkem
a s několika promile alkoholu v krvi. Udělejte opak.
Dejte si na Silvestra odlehčovací den. Místo chlebíčků jezte ovoce a místo alkoholu pijte minerálku. Že to nepůjde? Že se vám ostatní budou posmívat? Záleží jen na vás, jestli to snesete. Odměnou vám bude skvělý pocit, že začátkem ledna se zase budete vy smát ostatním, kteří budou propadat „povánoční váhové depresi“.

 

 

(eh)