Petr Vágner: Syna oslavil premiérou

Herec a moderátor Petr Vágner dvojnásobně oslavoval. Ve stejný den, kdy si domů z porodnice k dvouapůlleté dcerce Lillian přivezl novorozeného syna Sama, exceloval na pódiu Divadla Radka Brzobohatého na premiéře divadelní hry Dvanáct rozhněvaných mužů. Jde o strhující představ


Herec a moderátor Petr Vágner dvojnásobně oslavoval. Ve stejný den, kdy si domů z porodnice k dvouapůlleté dcerce Lillian přivezl novorozeného syna Sama, exceloval na pódiu Divadla Radka Brzobohatého na premiéře divadelní hry Dvanáct rozhněvaných mužů. Jde o strhující představení ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti, v němž se Petr na pódiu objevuje vedle takových legend, jako jsou Radek Brzobohatý nebo Petr Oliva.
Na party se pak pyšný otec pochlubil aspoň fotkou rodinného přírůstku v mobilu. Nestihl si ho totiž ani pořádně užít, protože poslední dobou má dny nabité prací - především natáčením seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Dokonce i při zkouškách této hry jsem často chyběl. Zkoušel jsem ani ne poloviční dobu než ostatní,“ prozradil po premiéře.

Pekelný den
Zřejmě nejhektičtější den ale prožil 15. listopadu – právě v ten den, kdy se synek rozhodl přijít na svět. „Ráno jsem vysílal v rádiu, pak jsem letěl na první veřejnou generálku hry do divadla, odtud rychle na natáčení Ordinace, pak do televize Óčko, kde mám svůj pořad. A když jsem večer jel domů, kikslo mi auto a musel jsem tramvají,“ popisuje Petr pekelný den. Odpočinek se ale nekonal, to hlavní mělo teprve přijít. „Když jsem doma koukl na manželku, bylo mi jasný, že je to tady,“ dodává. Dcerku Lilli rychle odvedl k sousedům a jelo se do porodnice.

Porod místo přestavení
Cestou volali svému porodníkovi, doktorovi Jiřímu Hanáčkovi. To netušili, že právě sedí na premiéře své partnerky v Nové scéně Národního divadla. „Takže se uprostřed představení zvedl a prodral se řadou ven, čímž způsobil v hledišti typickou „mexickou vlnu“. Venku ale zjistil, že nemá klíčky od auta ...a nikde žádný taxík, tak běžel po podolském nábřeží v obleku,“ směje se dnes Petr Vágner. Manželka Gábina ale měla naštěstí tak rychlý a snadný porod, že doktor v porodnici mohl jen konstatovat: „Aha, tak už jste to zvládly.“ A vrátil se v klidu zpátky na premiéru do divadla.

(bak)
Foto: Petr Vágner, Divadlo Radka Brzobohatého