Procvičujte svůj mozek, bohatě vám to vrátí

Procvičujte svůj mozek, bohatě vám to vrátí

Vypadávají vám jména, telefonní čísla nebo některá slova? Není od věci začít svůj mozek řádně procvičovat. Můžete se do toho pustit hned několika způsoby… Možná si říkáte, že vás se to netýká, protože je vám hrubě pod 30 let, avšak v aktivnějším smyslu


Vypadávají vám jména, telefonní čísla nebo některá slova? Není od věci začít svůj mozek řádně procvičovat. Můžete se do toho pustit hned několika způsoby…

Možná si říkáte, že vás se to netýká, protože je vám hrubě pod 30 let, avšak v aktivnějším smyslu života přichází i více stresu a tak i mladí lidé zapomínají více, než generace před nimi. Proto se procvičování mozku nevyhýbejte v žádném věku.paměť 1 Studium je jedním z nejlepších ukazatelů. Učivo do hlavy samo nenaskáče a je potřeba se mu věnovat. Než si mozek zvykne na příjem nových informací, může to chvíli trvat, proto buďte trpělivý a věnujte studiu každý den chvíli času. Aby váš mozek správně fungoval, musíte mu dopřát ideální výživu a věnovat mu čas, kdy ho budete procvičovat. Pojďme tedy probrat jedno po druhém.

Výživa mozku

Ořechy - jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, kyseliny listové, hořčíku i vitamínů skupiny B. Mozkový nervový systém si z ořechů vezme opravdu hodně dobrého. Ryby – ideálně ty mořské, jako jsou losos, tuňák či makrela dokážou obohatit vaši inteligenci. Jezte ryby několikrát za týden, bohatě se vám to vrátí! Kromě důležitých omega-3 mastných kyselin obsahují ryby látky, jež prospívají koncentraci a dokážou povzbudit. Kyselina listová – pro mozek a nejenom pro něj je nezbytně nutná, proto zařaďte zeleninu obsahující kyselinu listovou do svého každodenní jídelníčku. Brokolice, červená řepa, špenát, chřest či fazole vám navíc prospějí nejenom v obsahu této složky. A womans head in silhouette with a sectioned brain. Concept for mental, psychological, brain development, learning and education or other medical theme Cukr NE! – jako asi v každém článku o kvalitní stravě, i zde vám nesmíme zapomenout zmínit, jak pokrmy obsahující velký podíl cukru neprospívají mozku ani celkově našemu tělu. Zkuste se tedy rychlému občerstvení, polotovarům a jídlům z konzerv vyhýbat obloukem.

Procvičování mozku

Hrajte hry, jako jsou pexeso, šachy, nebo člověče nezlob se. Luštěte s partnerem křížovky, čtěte knihy, učte se novému jazyku, kreslete si, meditujte, relaxujte. Místo televizních zpráv si čtěte noviny. Lidský mozek je velice složitý a proto je potřeba věnovat mu určitý čas činnostmi, které nás baví a navíc nám prospívají. Můžete si masírovat spánky, žvýkací svaly na tvářích, i temeno hlavy, čímž zmírníte napětí. Dejte si za úkol, že každý den pro svůj mozek uděláte aspoň jednu věc a brzy uvidíte veliké zlepšení vaší paměti.  

foto: contributors.healthline.com, powerofpositivity.com