Voňavý prášek pomáhá hubnout!

Když si tento jedlý prášek nasypete třeba na obyčejný salát, ucítíte intenzivní vůni. Tak silnou, že po pár soustech získáte pocit, že už máte dost. Zhubli dvanáct kiloÚčinky zázračných krystalků testovali vědci půl roku na více než čtrnácti stech dobrovolníků, kter


Když si tento jedlý prášek nasypete třeba na obyčejný salát, ucítíte intenzivní vůni. Tak silnou, že po pár soustech získáte pocit, že už máte dost.

Zhubli dvanáct kilo
Účinky zázračných krystalků testovali vědci půl roku na více než čtrnácti stech dobrovolníků, kterým se podařilo v průměru shodit dvanáct kilogramů. Kontrolní skupina, která užívala prášek bez vůně, zhubla v průměru jen o jedno kilo. Teď se podle listu Telegraph chystá pětiletá studie další tisícovky osob.
Odborníci tvrdí, že tento způsob hubnutí má oproti tradičním dietám mnohé výhody.
"Vůně jídla, která odpovídá za více než devadesáti procent chuti toho, co jíme, se dá opravdu úspěšně použít, aby lidé jedli méně. I zdravé a nízkokalorické, ale chuťově nevýrazné jídlo totiž s příchutí chutnalo dobrovolníkům víc," vysvětluje Dr. Alan Hirsch, neurolog, který s nápadem přišel.

Už za rok
Senzační prášek jménem Sensa by se měl v Evropě, konkrétně ve Velké Británii, začít prodávat příští rok. Bude k mání v několika umělých příchutích: sýrová, cibulová, kakaová, banánová, jahodová, křenová nebo kávová. Jakou si vyberete?

Text a foto: KORZO