Než začnete používat žehličku na vlasy, měla byste vědět…

Než začnete používat žehličku na vlasy, měla byste vědět…

Žehlení vlasů je trendem, který milují miliony žen na světě. Někdy se však může stát, že při špatném používání vlasy chřadnou a ztrácejí na svém lesku i síle. Začněte u správné výživy i výběru kvalitní žehličky. Časté žehlení vlasů, může vaše kadeře po


Žehlení vlasů je trendem, který milují miliony žen na světě. Někdy se však může stát, že při špatném používání vlasy chřadnou a ztrácejí na svém lesku i síle. Začněte u správné výživy i výběru kvalitní žehličky.

žehlení vlasů 1Časté žehlení vlasů, může vaše kadeře pořádně poničit.  Je tedy na čase začít jim věnovat dostatečnou péči. A to třeba tím, že nebudete žehličku roztápět na maximum.

Urychlení procesu žehlení vlasů, vaši hřívu poškozuje

Možná to děláte v nejlepším domnění, že si vlasy vyžehlíte co nejrychleji a tak je nebudete dlouho trápit, avšak při maximální teplotě 210 °C je opravdu ničíte. Vysoké teploty rozpálí ve vlasech keratin a nenávratně jej poškodí. Právě keratin je pro vlasu základním kamenem. Nevyhnete se tak lámání vlasů, třepení konečků, nemluvě o tom, že vlasy ztratí svoji jiskru.

Začněte s šetrným žehlením vlasů, poradíme vám pár základních bodů jak na to:

Nepřekračujte teplotu želízek nad 185 °C, nižší teploty a pomalejší žehlení jsou pro vlasy bezpečnější. Nakupte si vlasovou kosmetiku, která chrání vaše kadeře při žehlení. Opravdu je takových výrobků na trhu již spoustu. Jestliže jste si právě uvědomila důvody, proč vaše vlasy strádají, pak si prostudujte výrobky, které dokážou obnovit keratin ve vlasech. Vyzkoušejte zázračnou péči jménem Olaplex. Několik měsíců je k dostání již i pro domácí použití a i když stojí kolem tisícovky, na poničené vlasy je malým zázrakem. Nezapomeňte na výživu v podobě kvalitní stravy, i vlasy potřebují své vitamíny a minerály. Mezi základní vitamíny patří A, B, C, D, E a H. Pozor ale na přemíru vitamínů v těle, není od věci se v tomto směru poradit se svým lékářem. Zažeňte stres a dopřejte si kvalitní spánek. I tyto faktory mimo jiné ovlivňují kvalitu vlasů. I když je vám poslední informace víc než jasná, stejně ji pro jistotu zopakujeme. Žehlete si vlasy co nejméně, tím je ušetříte zbytečné zátěži a nebudou se tolik ničit…

pinterest.com