Možná po létě plánujete změnit práci a tak se pomaloučku poohlížíte po inzerátech a pracovních nabídkách. Přemýšlíte ale také o tom, co budete na pohovoru říkat? Poradíme vám malou osnovu, která vám přinese větší šanci na úspěch.
Jakmile se tedy z nezávazného
Možná po létě plánujete změnit práci a tak se pomaloučku poohlížíte po inzerátech a pracovních nabídkách. Přemýšlíte ale také o tom, co budete na pohovoru říkat? Poradíme vám malou osnovu, která vám přinese větší šanci na úspěch.
Jakmile se tedy z nezávazného pátrání vyklube závazný pohovor v nové firmě, rozhodně se na něj začněte ihned připravovat, a to bod po bodu:
Hledejte informace o firmě
Chcete-li udělat opravdu dobrý dojem, musíte si nejprve nastudovat, do jaké firmy se vlastně jdete ucházet o svou pozici. Ať už je to asistentka vedení, nebo nová účetní, vždy byste měla mít určitý přehled o svém potencionálním zaměstnavateli. To co vás tedy může posunout do druhého kola, nebo dokonce k podpisu smlouvy je připravenost.
To znamená, že si nepřečtete pouze informace, která má firma na svých stránkách, ale že použijete Google a zjistíte si, kde všude najdete o společnosti zmínku, zda se ocitla v nějakých zajímavých projektech i to, kde sídlí mateřská společnost. Nezapomeňte použít LinkedIn, Facebook a známé, kteří ve společnosti pracují. Každá informace bude hrát ve váš prospěch.
Zjistěte si, kdo s vámi bude dělat pohovor
A pak si ho najděte na stránkách společnosti, podívejte se, jakou má pozici i to co má na starosti, pokud je to na stránkách dostupné. Nebojte se načíhnout na jeho profily na sociálních sítích, třeba se o něm dozvíte něco zajímavého, jakože rád sportuje na kole, nebo ho baví kynologie a budete mít případně jedno téma k dobru.
Vyzkoušejte si svůj životopis odříkat nahlas
Občas informace psané na papíře zní úplně jinak, než informace, které říkáte nahlas. A váš případný šéf se vás bude ptát na to, kdo jste a proč chcete pracovat právě u této společnosti. Projděte si pár bodů, kterými můžete pozvednout své pracovní schopnosti, ať už je týmová spolupráce, nebo konkrétní projekty, které máte za sebou. Připravenému štěstí přeje a hlavně pak nebudete na pohovoru překvapeně blábolit.
Pozor na zbytečné výrazy
Prostě, čili, jako, vlastně, jaksi, nicméně… A je jich mnohem víc. Víte, že tyto slova používáte i při oficiální řečí? Pak je na čase to změnit. Nahrajte si svůj projev na mobil, nebo poproste partnera, aby si vás párkrát poslechl a naučte se
pár vět bez těchto „vsuvek“, uděláte pak mnohem lepší dojem, než člověk, který se za každou druhou větou zasekne se slovy „víceméně, jak by to řekl/a, upřímně řečeno“ a podobně…
Udělejte dojem nejenom svým projevem
Nezapomeňte se na pohovor slušně obléci. Nejde o to mít na sobě značkové oblečení, ale působit čistě a dodržovat dress code, který je na pracovní pohovor vhodný. Nebojte se při pohovoru uvolnit, hodit příjemný vtip do místnosti i to odlišovat se od ostatních zájemců. Zkuste se svého budoucího šéfa v mezi řeči zeptat, jaký je největší problém společnosti a jak mu s ním můžete pomoci. Možná budete překvapení, jak zareaguje.
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)